Skocz do zawartości
Forum

Ból w klatce piersiowej


Gość Zelkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś tydzień temu poczułam bardzo silny, ostry ból w klatce piersiowej (w okolicach serca), który przechodził na całą lewą rękę. Ból co jakiś czas powracał w ciągu dnia i był coraz silniejszy. Od tamtej pory, boli przy każdym gwałtownym ruchu, strasznie szybko się męczę, szybko oddycham, kręci mi się w głowie i co chwilę mam czarne kropki przed oczami. Mieszkam w Anglii, wolałam się poradzić polskiego lekarza zanim pójdę do tutejszego:)
Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam od kilku dni odczuwam dosc silnu bol/ucisk w klatce piersiowej za rowno po lewej jak i prawej stronie trzy dni temu udalem sie z tym do szpitala tam doktor mnie osluchal zrobil EKG(wszystko w normie) rentgen pluc tez ok pobrano mi krew i stwierdzono Hipokaliemie podano mi kroplowke i zalecono diete bogata w potas i magnez od tego czasu nie czuje zadnej poprawy dodam ze leki przeciwbolowe ktore dostalem w szpitalu nie usmierzyly bólu czy istnieje mozliwosc ze lekarze zle zdiagnozowali moj problem co wg was to moze byc prosze o rade. (mam 22 lata i prowadze raczej zdrowy tryb zycia, pale sporadzycznie papierosy)

Odnośnik do komentarza

chyba macie racje czuje sie odrobine lepiej chociaz lekki bol nadal odczuwam ostatnio brakowalo mi snu sypialem po okolo 5/6 godzin dziennie. obiawialem sie ze bol moze miec zwiazek z płucami jestem lakiernikiem samochodowym co prawda uzywam stosownych zabezpieczen ale jakis kontakt z lakierami czy rozpuszczalnikami zawsze sie zdarzy. duzo cwicze na silowni a stres raczej mnie omija szerokim łukiem :) czy echo serca moze wykryc problemy ktorych nieda sie zdiagnozowac prz badaniu EKG? dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

witam ponownie mam do was drodzy forumowicze ostatnie pytania :)
jako że ból w klatce piersiowej nie mija a momentami staje się jeszcze bardziej uciążliwy chciałbym wiedzieć czy może mieć coś wspólnego z grzybem pleśniowym ostatimi czasy często przebywałem w pomieszczeniu w którym aż się od niego roiło... ?
czy może być spowodowany nadwyrężeniem kręgosłupa?
jeśli tak to co powinienem zrobić z tym dalej jakie badania gdzie się z tym udac.?
Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Może to być nerwica, ale moga to też być objawy jakiegoś schorzenia. Nerwicę można zdiagnozować dopiero po przeprowadzeniu badań wykluczających przyczynę organiczną. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, dokładne opisanie dolegliwości i okoliczności w jakich się pojawiły. Jutro akurat poniedziałek- dzień roboczy. Dobry lekarz zawsze zleci badania. Z doświadczenia wiem, że dużo lekarzy próbuje od razu postawiać diagnoze: nerwica, ale proszę nie dać sobie wcisnąć takiego kitu bez żadnych badań.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Chciałbym się poradzić,... mam 32 lata, od ok. roku odczuwam ucisk/ból w klatce piersiowej (po lewej stronie, jakieś 10 cm powyżej mostka) do tego doszedł prawie non stop kaszel-chrypka (po odkaszlnięciu, ma kolor bezbarwny). Zrobiłem prześwietlenie płuc i wyszło w porządku, echo serca i ekg także ok., ze względu, że mam zgagę i często mi się odbija miałem robioną gastroskopię, stwierdzono refluks i niezbyt dużą przepuklinę żołądkowo-przełykową + test na helicobacter wyszedł dodatni. Po kuracji antybiotykowej i przyjmowaniu leków (Enamera, contix, zirid) pozbyłem się zgagi, odbijanie z podnoszeniem treści i ból w klatce pozostał.

Jeśli chodzi o ból w klatce, który najbardziej mi doskwiera:/....rano jak wstanę bólu w klatce tak bardzo nie odczuwam lub go nie ma (nasila się bardziej w godzinach popołudniowych lub wieczorem)...jak ból zaczyna się nasilać, czuję lekką duszność w okolicach krtani wtedy staram się odkaszlnąć (do momentu aż flegma się głośno odrywa...jest to dość męczące:/) wtedy na chwile trochę przechodzi chodź nie całkowicie. Niekiedy odkaszlnąć się nie da i ból pozostaje.

Druga sprawa, Odczuwam ból na plecach między łopatkami (czuję miejscowo lekkie drętwienie lewej łopatki, prawie cały czas) ....jest to o tyle dziwne, że ten ból jest umiejscowiony prawie prostopadle do bólu w klatce....jak uciskam palcem kręgosłup między łopatkami mogę wyczuć miejsce które bardziej boli (czuje wtedy w tym miejscu lekkie kłucie jak mocniej nacisnę)...Dodam także, że ok. 1,5 roku temu...pewnego dnia jak siedziałem przy stole nagle poczułem bardzo silny ból w kręgosłupie, przeszywający od samego dołu kręgosłupa (bardziej po prawej stronie), a skończył się w okolicach łopatek, pamiętam, że dosłownie mnie "wyprostowało" wszystkie mięśnie się bardzo napięły...ból po ok. godzinie zelżał, ale i tak w okolicach łopatek bolało ok. 2 tygodni.

Poza tym od jakiegoś czasu mam dziwną przypadłość, mianowicie mięśnie na całym ciele (nie ma tutaj jednego miejsca, mogą to być nogi, brzuch, ręce, powieka itd...) dziwnie mi drgają, pulsują ...niekiedy jest to dość denerwujące.

Mam pytanie czy ból kręgosłupa między łopatkami może powodować ból w klatce, chrypkę, kaszel?

Bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź, poradę...gdzie mogę szukać pomocy, jakie badania zrobić?

Pozdrawiam,
Krzysiek.

Odnośnik do komentarza

witam. mam 19 lat i od wczoraj zmagam się z lekkim, nie uciążliwym bólem po lewej stronie klatki piersiowej nad sercem, tak w miarę wysoko w klatce. ten mnie obawia ten ból, nigdy nie miałem problemów z sercem itp. nie wiem czym to może być spowodowanie, może to jest nerwoból. sam nie wiem, albo za mało ruchu, dziś i wczoraj mam lekkie przeziębienie więc o bieganiu itp nie ma mowy. teraz człowiek się rozleniwił tylko samochodem się porusza... ale i tak lubię pograć w piłkę i się poruszać... może to ma jakiś połączenie z tym że z dwa tygodnie jak nie więcej, temu od klimatyzacji w samochodzie bolało mnie w płucach bo się nawdychałem tego chłodnego powietrza, ale to dwóch dniach ból ustąpił. ale czuję teraz jakby ten ból objawiał się też po prawej stronie klatki przy mostku... jak to leczyć domowymi sposobami ?
z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...