Skocz do zawartości
Forum

Leczenie kanałowe i ropa na dziąśle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ząb, o którym piszę w tytule to górna siódemka. Ząb był już kiedyś leczony - zwykła plomba. Kilka tygodni temu pojawił się okropny ból - nagle. Pojechałam na pogotowie dentystyczne i tam wykonano zdjęcie panoramiczne(?). Okazało się że ząbek jest do leczenia kanałowego i przepisano mi antybiotyk. Kilka dni później byłam już na pierwszej wizycie. W zębie zrobiła się zgorzel, o której się dowiedziałam jak tylko ruszyło wiertło (zapach) co oczywiście zostało mi również przekazane. Założono mi lekarstwo. Wczoraj byłam na kolejnej wizycie. Tym razem zostały oczyszczone kanały i wykonano jakieś płukanie czymś co miało zapach chloru. Padały niezrozumiałe dla mnie słowa typu gutaperka (?) i coś na gorąco. Zdjęcie wykonano częściowo bo ząb nie mieści się w kadrze... nie do końca widać kość. Widać na zdjęciu że przez kanał coś wypłynęło... Ząb będzie konczony za tydzień. Dziś obudzilam się z dość sporym bąblem ropnym. Ucisk i ból. Przepłukałam szałwią więc bombel zniknął ale czuję w połowie policzka ciśnienie. O gryzieniu nie ma mowy a nawet jak się uśmiecham to czuję nacisk i ból. Przy schylaniu się czuję również ciśnienie w tym miejscu. Pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...