Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę jeść i słabnę


Gość NieWytrzymam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NieWytrzymam

Witam. Od czasu choroby praktycznie nic nie jem, gdy wezmę coś do buzi, cofa mnie. Przez cały dzień zjem jakies owoce i wafle ryzowe.. Nie mam na nic sily, gdy jestem na nogach kilka min to juz robi mi się słabo. Dzisiaj ledwo zdążyłam położyć się do łóżka, gdy juz prawie odleciałam. Jak sobie z tym poradzić? Cały czas brzuch mnie boli, praktycznie nic nie mogę jeść. Co mam zrobić, gdy będę na otwartej przestrzeni i zaslabne?

Odnośnik do komentarza

O jakiej chorobie mówisz? Kiedy ona była? I czy już się wyleczyłaś? Bez tych informacji ciężko będzie nam powiedzieć, co Ci dolega. Myślę, że skoro przeszłaś jakąś chorobę to jesteś pod stałą opieka lekarza i powinnaś z nim porozmawiać. Jeśli nie spożywasz posiłków to nie jest dziwne, że nie masz na nic siły. A czy przyjmujesz płyny? Jeśli tak to próbuj może zmusić sie do jogurtów. Powinny znacznie łatwiej przejść Ci przez gardło niż inne posiłki. Nie możesz nie jeść nic, bo w ten sposób niszczysz swój organizm.

Odnośnik do komentarza
Gość NieWytrzymam

Mam chore zatoki i ogólnie bolalo mnie gardło, a niedawno przestało i przerzuciło sie na duszący kaszel. Cos mi się konczy, a cos zaczyna... Co do jedzenia to nie mogę jeść jogurtów, próbowałam i nie udalo mi się, konczylo sie w toalecie. Czy ja powinnam jeść tylko jedzenie płynne? Nie mam większego problemu ze zjedzeniem np.zupy, jednakże nie mając apetytu, zjem tyle co nic. Rano wstaje i tylko słyszę jak mi burczy w brzuchu i boli mnie brzuch, a jak po cos sięgnę to nie dam rady tego zjeść. Nie wytrzymuje juz z tym, nie wiem nawet co mogę zjeść żebym nie musiała tego zwracać, a nie chce łapać co chwile czegos innego i kazda wizyta zakończy sie w toalecie

Odnośnik do komentarza

Wskazana pilna konsultacja i dalsze badania .
Jak ogólny stan zdrowia? Morfologia, CRP, żelazo, ferrytyna TSH, elektrolity ?? Jak USG brzucha?
Opisywane dolegliwości mogą wskazywać też na zaburzenia depresyjne, anoreksję ! Pilnie Psychiatra!
Ile ważysz? Jakie choroby dotychczas? Czy mieszkasz z Rodziną Koniecznie porozmawiaj z bliskimi! Częste małe posiłki ciepłe lekkostrawne: zupy, kaszki, jajka...
Pozdrawiam
Odpisz pilnie!

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

~NieWytrzymam
Rano wstaje i tylko słyszę jak mi burczy w brzuchu i boli mnie brzuch, a jak po cos sięgnę to nie dam rady tego zjeść

A Ty przypadkiem kiedyś nie odchudzałaś się na siłę? Mi się wydaje, że możesz mieć zasuszony żołądek i dlatego teraz masz takie problemy przyjmowaniem posiłków etc...

Odnośnik do komentarza
Gość NieWytrzymam

Nigdy sie nie odchudzalam i nie odchudzam. Przy wzroscie 168cm waze ok 52. Nie robilam USG. Co do chorob to nic powaznego, ostatnio przeziebienie mnie trzyma ponad tydzien. Chore zatoki, bol gardla, nic powaznego, jednak od czasu przeziebienia, nie potrafie normalnie jadac. Niby cos jem, ale to wyglada to tak, iz moj 1posilek to pol bulki. Depresjii nie mam, a tym bardziej anoreksji. Co zrobic, by apetyt wrocil?

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

A może po prostu nie masz apetytu tylko dlatego, że jesteś przeziębiona? Ja też zawsze jak za choruję na grypę, to prawie nic nie jem i jakoś nie idzie w ogóle nic przełknąć.

Herbata z pokrzywy dobrze wpływa na apetyt ponieważ przyspiesza przemianę materii, a co za tym idzie szybciej stajemy się głodni. Spróbuj może Tobie akurat pomoże :-)

Odnośnik do komentarza

Może to jakaś grypa żołądkowa? Dlatego po jedzeniu jest Ci niedobrze? Jedz w małych ilościach i wybieraj lekkostrawne posiłki. Przyjmuj dużo płynów, aby się nie odwodnić. Jeśli Ci nie przejdzie, to wybierz się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...