Skocz do zawartości
Forum

Fizyczny problem czy już paranoja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku kończę 20 lat. Jestem dziewicą, gdyż psychicznie nie jestem gotowa na liczenie się z taką konsekwencją jaką jest ciąża. Mam chłopaka i dochodzi do pieszczot, często oralnych, jednak jesteśmy w tym przypadku bardzo ostrożni. Prawie przezorni. I mam w sumie 2 problemy:
Pierwszym jest to, że nieważne ile miałabym racjonalnych potwierdzeń, że do CIĄŻY NIE DOSZŁO - mój umysł płata mi figle i często wywołuje objawy typowo ciążowe. Miałam już chyba prawie wszystkie. I mimo uspokajania - nie mam spokoju do pierwszego dnia okresu.
Drugi problem - ostatni raz widziałam się z moim chłopakiem w sylwestra, gdzie na drugi dzień dostałam okresu. Doszło do pewnych pieszczot, ale u mnie ograniczyło się jedynie do piersi, nic więcej. Mimo iż sama wiem doskonale, że nie ma nawet 0,01% szansy na ciążę i dodatkowo 26.01 miałam kolejny okres, to w mojej głowie ciągle łazi podejrzenie, że wpadłam. A wszystko przez... śluz. Białawy śluz przypominający trochę zmieszanie jajka kurzego z typowo białym śluzem, raz gęsty i rozciągliwy, raz mokry i mimo gęstości nie da się go rozciągnąć ze względu na kiepską przylepność. 8.02 musiałam mieć owulację - kłucie jajnika i wyciek śluzu już bardziej przypominającego kurze białko, ale wciąż z domieszką bieli.
Problem rozciąga się na do takich dolegliwości jak silny ból podbrzusza (który wybudził mnie o godz. 6:00 i towarzyszyły mi sporadyczne mdłości) 26.01 na pierwszy dzień cyklu i częstą potrzebą "parcia" w celu wydalenia z siebie krwi miesiączkowej. Do teraz pobolewa mnie podbrzusze, w dniu podejrzewanej owu nieco mocnej. Towarzyszą mi też bóle krzyża. Kolejny okres planowo na 19.02 lub 22.02, jednak towarzyszy mi strach przed jego brakiem. Cykle mam 25-28 dniowe. Ginekologa mam dopiero na 1.04...
Jakiś czas temu wykryto też u mnie zapalenie tarczycy ze względu na powiększone TSH (z ostatniego badania wyszło 10,08), a wyniki tf3 i tf4 były w normie. Co może być powodem bolesnych miesiączek? Mam je od jakiegoś czasu. I jak poradzić sobie z tą paranoją?

Odnośnik do komentarza
Gość Kajuuann

Cześć ja mam 19 lat i jakiś czas temu miałam ten sam problem z histerycznym lękiem o wpadkę. Jakis czas temu schudłam bardzo i okres spóźnił się miesiąc. Przez ten czas ledwo żylam i oczywiście pewność że jestem w ciąży. Wyszło na to że teraz z chłopakiem uprawiam sex w niepłodne z prezerwatywą . Od przyszłego miesiąca zaczynam brać tabletki i już czuje ze sex będzie częściej bo lęk zaczyna mijac. Radzę iść Ci do seksuologa bo Twoje lęki odbierają Ci wiele przyjemności. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Z seksem wolę się jeszcze wstrzymać. Jestem dość nerwową osobą, mam szkołę i egzaminy na głowie, a dodatkowy wywołany podejrzeniami "czy aby nie wpadłam" nie jest mi potrzebny ;)
Niemniej jednak skąd ten biały śluz? Dzisiaj było go mniej i momentami czuję kłucie w okolicach jajników, albo w samej miednicy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...