Skocz do zawartości
Forum

Niedobor witamin? Nietolerancje pokarmowe


Gość Natalia98628

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia98628

Witam,
Mam nietolerancje laktozy (+ uczulenie na bialko mleka krowiego) oraz prawdopodobnie nietolerancje glutenu dlatego moja dieta w zupelnosci wykluczyla nabial i pieczywo oraz wszelkie produkty ktore moga zabierac zboza. Przez ostatnie pol roku odstapilam od diety i jadlam normalne produkty i od tego czasu mam pewien problem. Zawsze wlosy rosly mi blyskawicznie (ok. 3 cm miesiecznie na glowie) mialam bardzo twarda plytke paznokcia ktora nie rozdwajala sie i mialam malo problemow skornych (tylko przed okresem). Od czasu kiedy gwaltownie scielam wlosy na 20 cm zupelnie nic sie nie dzieje. Wlosy rosna mi miesiecznie na pewno mniej niz 1 cm, plytka paznokcia choc nadal twarda lekko rozdwaja sie i pojawily sie lekkie biale plamki, problemy skorne pojawiaja sie czesciej. Mogloby sie wydawac ze to problem zewnetrzny jednak na pozostalych partiach ciala wlosy rowniez duzo wolniej odrastaja. Dodam ze powrocilam do diet ze wzgledow zdrowotnych i jestem na diecie bezmiesnej od dosyc dlugiego czasu (rzadko kiedy jem mieso jak juz kurczak/indyk). Wydaje mi sie ze to jest problem niedoboru witamin dlatego zaczelam stosowac Skrzypovite. Jak Wam sie wydaje, czy to jest powod? Oraz czy niedobor wapna i zelaza moglby tak dzialac? Nie mam objawow ktore wskazywalyby na te dwa niedobory jednak nie znam sie na tyle. Bylabym wdzieczna za odpowiedzi, juz przez chwile bylo lepiej, ale to byl chwilowy przeblysk. Dodam ze mam 18 lat i chwilowo nie mam jak zglosic sie do dietetyka dlatego chcialam najpierw tutaj rozpatrzec wszelkie mozliwosci

Odnośnik do komentarza

A z jakiego powodu nie jesz mięsa? Przy nietolerancji laktozy możesz darowac soebie jedzenie cielęciny czy wołowiny a resztę można jest, najmniej alergizujace jest mieso królika czy indycze właśnie. Masz zbyt restrykcyjną dietę i to sie odbija na Twoi zdrowiu. Oprócz racjonalnej diety, bogatej w owoce i warzywa, zacznij tez stosowac kompleks witaminowy Harmonella, jest stwoarzony specjalnie dla kobiet, uzupełnia niedobory składników diety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...