Skocz do zawartości
Forum

Torbiel pajęczynówki, co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem młodą dziewczyną, mam prawie 17 lat. Od około grudnia 2012 miewam średnio kilka razy w tygodniu bóle głowy. We wrześniu 2014 potrącił mnie samochód. Kiedy przyjechałam z wypadku do szpitala na badania, okazało się, że wszystko w porządku, bez wstrząśnienia mózgu, tylko trochę głębsze otarcia, obicia kości itd. Jednak na tomografii głowy wyszło, że w lewej półkuli mam torbiel pajęczynówki. Od razu dostałam skierowania na rezonans z kontrastem w przychodni szpitalnej neurochirurgicznej

Badanie MRI z października 2014
Struktury bez zmian ogniskowych. Kompleksy nerwów VII i VIII obustronnie prawidłowe. Okolica przysadki i nadsiodlowa prawidłowe.
W środkowym dole czaszki po stronie lewej torbiel pajęczynówki 59x57mm i 57mm w wymiarze c-c. Poza tym prawidłowy obraz struktur wewnatrzczaszkowych.

Dostałam skierowanie na kolejne MRI za pol roku i do przychodni neurologicznej
Od neurologa dostałam skierowanie na eeg wykonane w kwietniu 2015
EEG
Wynik to - czynność podstawowa nieregularna, w okolicy ciemieniowo-potylicznej składa sie z fal alfą 10-11 Hz o ampl. Do 30 uV RZ jest wyrażona. W okolicach czołowych dominuje niskonapięciowa czynność Beata. W okolicach skroniowo-centralnych czynność podstawowa wymieszana z niewyrozniajacymi sie amplituda pojedynczymi i grupami fal theta. FS i HW bez istotnego wpływu na zapis.

Badanie MRI z czerwca 2015
Tym razem bez kontrastu.
Badanie porównano z poprzednim z dnia 17.10.2014. Wielkość i intensywność sygnału torbieli bruzdy bocznej nie uległa zmianie. Dyskretne przemieszczenie struktur środkowych w prawo jak poprzednio. Struktury mózgowia i móżdżku zmian nie wykazują, układ komorowy nieposzerzony. Torbiel bruzdy bocznej lewej bez dynamiki w porównaniu z badaniem z października.

W listopadzie bo był to pierwszy wolny termin, byłam u pani neurolog w szpitalu gdzie robiłam badania. I ta pani skierowała mnie na eeg ktore juz miałam zrobione, tylko nie miałam wyników u niej.

Żaden lekarz, zbierając do kupy te wszytkie badania, nie wytłumaczył mi co sie teraz z tym robi. A ponieważ głowa boli mnie dalej ale to tak ze czasami nie potrafie sie ruszyć z łóżka to zastanawiam sie czy nie powinnam umówić sie na następne badanie i czy ta torbiel moze przekształcić sie w nowotwór?

Odnośnik do komentarza

hejka mam 20 lat i również mam taki sam problem jak Ty, mam torbiel w tylnej jamie czaszki pod pajęczynówką, miałam też wykonywane Tk głowy oraz eeg z tego co mi wiadomo torbiele mogą być zmianami, które możesz mieć od urodzenia, raczej sie ich nie leczy, no chyba, że przybierają duże rozmiary i uciskają na sąsiadujące tkanki co powoduję różne dolegliwości medyczne. Więc nie martw się na zaś. Mój neurolog uważa, że torbiel to nic groźnego i nie ma się o co martwić. Twoje bóle głowy mogą mieć inne pochodzenie, możesz mieć migrenę, bóle klasterowe lub napięciowe bóle głowy..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...