Skocz do zawartości
Forum

Czy endokrynolog zaniechał swoich obowiązków?


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,robiłam badania tarczycy w październiku 2014r i w maju 2015r, lekarz endokrynolog po badaniach wiedział że mam guzka tarczycy, jednak mnie o tym nie poinformował, nie skierował na biopsję ani nie wypisał żadnych leków,wtedy ten guzek miał 1cm obecnie ma 2cm, dowiedziałam się o tym idąc w tym roku do innego endokrynologa ten skierował na badania i biopsję(czekam na wynik) Moje pytanie brzmi czy poprzedni endokrynolog zaniechał się swoich obowiązków? moge domagac sie roszczenia?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to wystarczający powód do roszczenia ( chyba ze biopsja wyjdzie nieciekawie, czego absolutnie nie życzę). Jednak, gdy u mnie jeden z guzków powiększył się do ponad 1 cm, radiolog w opisie usg zaznaczył ponowne wskazanie do BAC-u ( kilka lat wcześniej miałam, chociaż nie przekraczał 1 cm). Powiedział, że takie są standardy, mimo że z obrazu usg wynikało, że to zmiana niezłośliwa. Jeśli guzki są obojętne, a wyniki hormonów dobre, nie jest potrzebne leczenie farmakologiczne, a wystarczy coroczne kontrolne usg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...