Skocz do zawartości
Forum

Fizjoterapeuta odpowie na pytania. :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem fizjoterapeutą. W zawodzie pracuję dopiero dwa lata, ale ciągle czytam, dociekam i się dokształcam. Uważam, że mam już na tyle sporą wiedzę i umiejętności, że mogę pomóc osobom potrzebującym wskazówki, porady, podpowiedzi. Dlatego czekam na pytania, szczególnie dotyczące rehabilitacji, urazów narządu ruchu, powikłań pooperacyjnych, terapii blizn, wad postawy etc. :)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze słyszę określenie "bawoli kark". :) ale zapewne chodzi ci o tzw. Wdowi kark. :) ta "wada" wiąże się po pierwsze z ustawieniem głowy w protrakcji (jest wysunięta do przodu), po drugie mięśnie karku są spięte, a po trzecie może się dodatkowo zebrać tam tkanka tłuszczowa. Żeby się tego pozbyć w pierwszej kolejności trzeba udać się na masaż, można włączyć terapię manualną. I dla utrzymania efektu fizjoterapeuta zleci odpowiednie ćwiczenia. Samemu sobie trudno będzie pomóc bez pomocy specjalisty.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Wady postawy może nie są bezpośrednio zagrożeniem zdrowia, ale nieleczone/nieusprawniane mogą w późniejszym wieku dawać dolegliwości bólowe, już nie wspominając o estetyce. Poza tym gdy zostanie zakończony wzrost organizmu jest bardzo trudno "wyrehabilitować" taką wadę. Także im szybciej się za to zabierzesz, tym lepiej dla ciebie. :)

Odnośnik do komentarza

To ja mam też pytanie ☺
Boli mnie między prawą łopatką a kręgosłupem przy czym kręgosłup nie boli.Boli kiedy łopatke odwodzę do tyłu np prostując się, kiedy szarpnę cały barkiem jak dźwignięcie albo kiedy skręcam tłowiem w prawo.Co to może być?Mam tak od 2 tygodni.Jestem w poradni neurologicznej z powodu miopatii i wizyte mam 19 lutego.Jak sobie pomóc do tego czasu.

Odnośnik do komentarza

Sylka31 to wszystko, co opisujesz to tzw restrykcje w mięśniu, czyli zgrubienia, sklejenia tkanki łącznej, powięzi i włókien mięśniowych. Pytanie, którego mięśnia dotyczy. Po opisie wnioskuję, że prostownik grzbietu. Modne jest teraz tzw. Rolowanie. Możesz to zrobić za pomocą jakiejś twardej piłeczki. Stan tyłem do ściany, włóż piłkę w okolicę miejsca, które Cię boli i przesuwaj plecy po ścianie tak, by piłka "zgniatała" to bolące miejsce ( ta technika ma prawo być bolesna) . Potem rozciągnij kręgosłup, np w pozycji Klappa.

Odnośnik do komentarza

Specu, prawe udo jest lekko zrotowane do wewnątrz i rzeczywiście rzepka w prawej nodze jest ustawiona delikatnie wyżej niż lewa. (choć dla ułatwienia mogłeś na zdjęciu oznaczyć, która to lewa noga ;) ), ale żeby ocenić napięcie mięśniowe musiałabym dotknąć mięśnia. Niestety, więcej nie potrafię ci powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Gość MiracleOfLove

A moje pytanie jest takie? Wszyscy lekarze mówią, ze mam typowe objawy seronegatywnych artropatii, ale rtg nic nie wykazuje, NIC. Pomaga mi troche Diclac. Jaka moze być przyczyna bólów pleców na dole po spaniu, dlugim chodzeniu i siedzeniu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...