Skocz do zawartości
Forum

Ugryzienie kleszcza a borelioza


Gość obcokrajowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość obcokrajowiec

na jesieniu ugryzł mnie kleszcz szybko go wyciagłem posmarowalem A***** bólu nigdy nie bylo...jest tylko po tym czerwony slad taki cm dlugosci 2 mm szerokosci i jest on do dzisiaj nie wiem co robić udać się na konstultację do lekarza? proszę o pomoc...nie przebywam obecnie w Polsce wiec trudno mi teraz to zdiagnozowac na stale wracam w czerwcu czy to nie za pozno ?

Odnośnik do komentarza
Gość ordonaretuda111

najlepiej jeśli skonsultowałabyś to z lekarzem, trudno ocenić po samym opisie. Jeśli do tej pory nic się nie działo, to do czerwca może wytrzymasz, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam 70 lat. Latem tego roku (czerwiec) ugryzł mnie kleszcz zauważyłam go po 2-ch dniach i sama wyjęłam.Po około tygodnia dostałam objawy grypy. Poszłam do lekarza , który zapisał antybiotyk na 19 dni.
2011.08.02 zrobiłam testy na przeciwciała w
kl. IgG wynik mniejszy od 5
w kl. IgM wynik mniejszy od 2
Badanie powtórzyłam 2011.10.03 był identyczny.
Mam bóle mięśni stawu biodrowego oraz silne bóle karku oraz mrowienia w nogach. Oprócz tego mam wiele innych schorzeń . Serce wada ( zastawki 2 kardiowersje ) Lordoza kręgów szyjnych i inne dolegliwości całego kręgosłupa skolioza . Ale wracając do boreliozy aby ją wykluczyć czy powinnam zrobić test WB IgG i IgM albo dać sobie spokój z boreliozą. Z odpowiedź z góry dziękuję. Życzę pomyślności w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...