Skocz do zawartości
Forum

Poprawa wyników glukozy, cholesterolu, PH i OB


Gość megan222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość megan222

Witam. Dziś odebrałam wyniki badań, które zrobiłam sobie kontrolnie. Krwi - morfologia, cholesterol, OB, cukier. Mocz - badanie ogólne. Nie wiem czy jest jakaś granica błędu gdy wychodzi, że jest coś źle, i czy nie należałoby wtedy zrobić je ponownie.. ? Jak to jest ? Widzę, ze prawie w każdym polu podane są normy, ale nie znam się na tym i wolę zapytać teraz już, bo do lekarza będę mogła pójść dopiero w poniedziałek. Proszę o poradę co zrobić, żeby te wyniki wyszły mi kolejnym razem lepiej - lepiej glukoza, lepiej cholesterol,PH i OB? Bo z tego co widzę to właśnie tam odbiegam od jakiejś normy.. O czym świadczy PH jeśli jest większe i jak sprawić żeby było w normie? Po jakim czasie sprawdzić ponownie zrobić badanie? Glukoza wyszła minimalnie za dużo, ale rodzina mi mówi, że mam normalnie w normie... ? Dodam, że regularnie codziennie ćwiczę, dieta też normalna, mięso, pieczywo, warzywa itp, słodzę herbatę 1,5 łyżeczki, a wypijam tak 2 dziennie, 1 kawa dziennie, może trochę za mało owoców ale tam też cukier? Codziennie jem 3 tabl. rutinoskorbin. już sama nie wiem, ale przy takim ph słyszałam, że należy właśnie jeść mięso aby ph było w dół, a jak ma być większe to dieta warzywna, tylko że ja właściwie codziennie jem mięso. Wyszło też źle OB i nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy trzeba brać leki żeby było prawidłowe czy wystarczy zmiana diety i co jeszcze mogę zrobić? Proszę o poradę. Oto moje wyniki: KREW: Cholesterol 168 mg/dL Norma 150-200 Glukoza na czczo 101 mg/dL H Norma 55-99, 100-125 - nieprawidłowa , >126 - cukrzyca OPAD: Odczyn opadania krwinek czerwonych OB 15mm/godz H Norma

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podane wyniki wskazują na dwie rzeczy:
- obniżone w niewielkim stopniu MCV co może wskazywać na potrzebę wykonania badań oceniających gospodarkę żelazową,
- cholesterol na górnej granicy normy, co wskazuje, że powinnaś zmienić styl życia modyfikując dietę i zwiększając poziom aktywności fizycznej.
Skonsultuj się jednak z lekarzem, który oceni, czy pozostałe, nie wymienione tutaj wyniki są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Po pierwsze warto byłoby powtórzyć badanie poziomu glikemii. Powinno być to jednak badanie wykonywane w laboratorium z osocza krwi żylnej. Jeżeli masz jednak możliwość możesz także dodatkowo mierzyć sobie glikemię na czczo i 2 h po posiłku glukometrem.
Wzrost pH moczu może towarzyszyć diecie wegetariańskiej lub mlecznej, podwyższonemu poziomowi potasu, przewlekłej niewydolności nerek czy nadczynności przytarczyc. Pojawi się również, gdy mocz zbyt długo jest trzymany w temperaturze pokojowej. Fosforany bezpostaciowe są natomiast jednym ze składników mineralnych, ich ilość zależy od diety i ilości wypijanych płynów. Choć w podanych badaniach nie ma istotnych nieprawidłowości, warto je powtórzyć za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Gość megan222

Dziękuje baaardzo bardzo za odpowiedź. Zainteresowało mnie to zdanie "Pojawi się również, gdy mocz zbyt długo jest trzymany w temperaturze pokojowej", czyli mogło to wyniknąć z tego, że mocz oddałam w domu i np zaniosłam go 2 godziny później do zbadania? jeśli chodzi o te Fosforany bezpostaciowe - czy jeśli piję więcej wody to jest ich mniej ? Jeśli chodzi o pH moczu które miałam 7.0 to już to słyszę od kolejnej osoby że może towarzyszyć diecie wegetariańskiej lub mlecznej - niewiem jednak czy moze to mnie dotyczyć skoro ostatnio dość dbam o dietę jem warzywa, owoce, jogurty naturalne, twaróg ale też niemal codziennie jem mięso i bez niego czuje się czasami wręcz "nienajedzona". Jem też różne suplementy diety codziennie: 3 tabl. drożdży skrzyp + pokrzywa z witaminami z grupy B, solami mineralnymi i związkami krzemu, magnez+b6 - zalecana dzienna dawka na opakowaniu 1tabl i tak jem, 3 tabl. rutinoskorbin - biorę ze wzgledu na to,że w rodzinie mama genetycznie skłonność do żylaków wśród kobiet i mam taką małą żyłke nie chce żeby mi się to jakoś rozwinęło więc polecono mi żeby codziennie jeść rutinoskorbion bo rutyna wspomaga krzepliwość krwi itp., oprócz tego codziennie 2tabl.WitC. Nie czuję żebym miała jakikolwiek problem z nerkami, a miałam owszem dawno badane bo chyba z 8 lat temu. Ale żadnych bóli w okolicy nerek czy kregosłupa nie mam. Jeśli chodzi o inną możliwą przyczynę - "podwyższony poziom potasu" - to nie wiem z czgo mogłoby to wynikać, ale zawsze słyszałam że potas jest bardzo zdrowym pierwiastkiem i takim antynowotworowym. A jesli chodzi o nadczynności przytarczyc to też by mi chyba nie pasowało, bo nie ma takich charakterystycznych cech które mają osoby z nadczynnością tarczycy czyli nagłe spadki masy ciała itp. Raczej utrzymuje mi się stała waga i ćwiczę codziennie też. Także nie wiem skąd mogą być takie wyniki, w miarę możliwości proszę jeszcze o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...