Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza we wczesnej ciąży!!!!


Gość Kira989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w 10 tygodniu ciąży odebrałam wyniki na toksoplazmozę IGM dodatni 4.35 norma do 1, IGG dodatni >650 norma do 3. Czy istnieje szansa ze zaraziłam się przed ciążą? czy w ogole to ze zaraziłabym się przed ciążą dawałoby jakieś lepsze rokowania dla mojego dziecka przy tak wysokich wskaźnikach IGM i IGG? Dodam iż jestem przerażona bo moje dziecko miało kontakt z moją krwią gdyż przy zagnieżdżaniu zarodka krwawiłam...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy snucie przypuszczeń da Ci cokolwiek. W odpowiedzi na te pytania kompetentny jest tylko lekarz. Na pewno zleci odpowiednie badania. Już po usg będzie wiadomo, czy z maluszkiem wszystko w porządku Pocieszę Cię, że ja w trzecim miesiącu zachorowałam na świnkę. Też się sporo namartwiliśmy, ale wszystko okazało się w najlepszym porządku. Moja znajoma z kolei miała właśnie toksoplazmozę. Ponieważ jest lekarką, doskonale zdawała sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji i na szczęście urodziła zdrowego, dorodnego chłopca. Tak więc, głowa do góry i nie zamartwiaj się z góry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...