Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone MONO


Gość sandra97

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sandra97

Odebrałam dzisiaj wyniki badań. Martwi mnie podwyższone MONO. wart.b. MONO - 0.76 N: 0.2 - 0.8 % MONO - 13.2 N: 3.0 - 8.0 Od tygodnia ciągle jest mi słabo i codziennie boli mnie głowa, dlatego zrobiłam badania. Czy ma to jakiś związek z podwyższonym MONO? Mam prawie 14 lat.

Odnośnik do komentarza
Gość Micah123456

Witam!Zwiększenie liczby monocytów może być spowodowane mononukleozą zakaźną, przewlekłym zakażeniem bakteryjnym: gruźlicą, kiłą, brucelozą, zapaleniem wsierdzia, durem, zakażeniami pierwotniakowymi, a także urazami chirurgicznymi, kolagenozami, chorobą Crohna, nowotworami oraz być objawem białaczki monocytowej.Ale to nie znaczy od razu ,że coś złego dzieje się u ciebie.Radziłbym za jakiś czas ponownie wykonać badania krwi,aby zobaczyć czy poziom monocytów się zmniejszył bądź zwiększył.Bóle głowy mogą mieć różne przyczyny niekoniecznie musi być to od zwiększonej ilości monocytów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Lolifasoli

Witam.
Byłam wczoraj na badaniach, gdyż przed operacją oka musiałam zrobić i dziś odebrałam wyniki.. I 2 wyniki były podwyższone.. A mianowicie.
Były 2 rodzaje MONO. Jedno % mam w normie, 2 miałam podwyższone- 0.63[0.36]
I PLT-494[464]

Wszystkie inne wyniki w normie.. Czy to znaczy ,że jestem chora na bialaczke?

Bardzo prosze o odp...

Odnośnik do komentarza
Gość lolifasoli

Wrocilam ze szpitala.. paniu pielegniarka i lekarka stwierdzily ze to nie bialaczka ze na nia wplywaja inne badania... I zebym nie czytala bzdur na necie.. ale zobaczylam swoje wyniki z pazdziernika tez bylo mono podwyzszone... Tylko ze nieco wieksze bo 0,85 czyli teraz mialam mniejsze.. a moze byc to spowodowane gronkowcem zlocistym? Bo mam na jezyku... Nie wiem co mam robic boje sie ze to jednak jest bialaczka:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...