Skocz do zawartości
Forum

Lite hypoechogeniczne guzki w tarczycy


Gość justyna_niania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justyna_niania

Witam mam 30 lat kiedyś jak dojrzewałam miałam problemy z tarczycą o ile dobrze pamiętam to była tylko powiększona później wszystko ucichło. No, ale teraz dała się we znaki. Zaczęło się od kołotania serca biore na to tabletki i jest dobrze. Robiłam sobie badania TSH wynik 0,01 a norma to 0,27-4,2 niestety ja się tam nie kwalifikuje szkoda. Dziś miałam robione usg tarczycy i tu pojawia się problem bo nic z tego badania nie rozumiem chociaż bym chciała może państo mi pomożecie w zrozumienie tego?. Oba płaty tarczycy o odpowiedniej echogeniczności miąższu. W obu płatach liczne róznej wielkości lite hypoechogeniczne guzki. Największy jest w prawym płacie ma ok. 23mm średnicy, zaś w lewym ma ok.8mm średnicy. Płat prawy powiększony ma ok.17mmx24mmx56mm, lewy zaś w normie ma ok. 22mmx20mmx54mm. Na szyi nie ma powiększonych węzłów chłonnych. Chciałabym wiedzieć o co chodzi w tym badaniu bo nic z tego nie rozumiem wiem,że napewno mam guzki m.in. chciałabym wiedzieć czy one są złośliwe czy coś mi grozi mam małe dzieci nigdy nie chorowałam tak się tego boje ta tarczyca zaczeła mnie przerażać

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podane wyniki na pewno wskazują na konieczność dalszej diagnostyki. Taki wynik TSH może wskazywać na nadczynność tarczycy. Warto byłoby to jednak potwierdzić wykonując badania hormonów tarczycy. Obecność guzków w badaniu USG również wymaga dalszej diagnostyki, pod postacią badań specjalistycznych takich jak na przykład scyntygrafia. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...