Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone trójglicerydy, ALAT i kwas moczowy


Gość luke30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o jakas opinie moze pomoc na temat tego co mnie spotkalo.

Miesiac temu robilem badania z powodu bolu podbrzusza i wszystkie badania w normie oprocz ALAT 77 ( 5-40 dopuszczalne) i kwas moczowy 8,4 ( 2,8-7 dopuszczalne) . Doktor przepisał leki na infekcję pęcherza i diete moczanowa.

Mam 30 lat 170 cm i 95kg - czyli duza nadwaga i zly styl rzycia. Jesli chodzi o watrobe to podejrzewalem spaliny bo pracuje w środowisku gdzie wystepuje duże steżenie spalin.

Dzisiaj powtórzyłem badania i jest właściwie to samo kwas moczowy 9.0 ( 2,8-7 dopuszczalne) Alat 74( 5-40 dopuszczalne) + trójglicerydy 400 ( do 150 dopuszczalne). Jest to troche niepokojące szczegulnie, że pol roku nie jadam nic smażonego a od dwóch miesięcy odstawiłem cukry we wszelkiej postaci. Moja dotychczasowa dieta sklada się raczej z nietłustych pokarmów - może 10% tłuszczów roslinnych i zwierzęcych ; 15-20% mięsa kazdego rodzaju ; 20% weglowodanów i białek ; 50% owoców przy zerowym właściwie ruchu. Jeśli chodzi o trójglicerydy to taka dieta raczej nie wskazuje na problemy z cholesterolem. Od miesiąca oczywiście nie jadam dużych ilości mięsa.

Z tego co wyczytałem ze źródeł różnorakich to wszystko się wiąże z dietą/ stylem życia i tzw syndromem metabolizmy X. Moje pytanie nie dotyczy diety( trudnej ze względu na wykluczanie się produktów wątrobowych i kwaso moczowych) i ćwiczeń które oczywiście wprowadzę tylko czy może być jakaś choroba/ zespół odpowiedzialny za taki stan, który można wykryć jakimiś badaniami oszczędzając np następne 2 lata dziwnych diet leków i straconego czasu.

Czy w przypadku zatrucia organizmu spalinami - jak długo trwa regeneracja wątroby i czy może mieć ona wpływ na trójglicerydy i kwas moczowy.

Dostałem M******* i H******** według instrukcji się wykluczają. Heparegen pomaga przy detoksykacji wątroby a millurit to toksyna. Po drugie na M********* napisane jest, że nie stosować do bezobjawowego nadmiaru kwasu moczowego a syndrom metabolizmu x tez cechuje się podwyższonym kwasem moczowym.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...