Skocz do zawartości
Forum

Wysokie OB a rak


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

23-letnia abstynentka miała raka? Jakoś nie potrafię się uspokoić. Moje OB (norma od 3 do 15) wynosi 25, natomiast CRP 3,000 (norma od 0,000 do 5,000). Hematologia, biochemia, immunochemia w normie. Hormony troszkę niepokoją, moja PRL wynosi około 500 (norma do 550). Niedawno wykryto u mnie 3 mm guzek na tarczycy, ale Lekarz stwierdził by się tym bardzo nie przejmować, bo "to taka uroda". Echo serca wykazało: mała niedomykalność mitralna. Holter ekg: 230 epizodów tachykardii, 20 epizodów arytmii nadkomorowej, 12 epizodów arytmii komorowej, 100 artefaktów oraz wstawki częstoskurczu nadkomorowego. Tętno najwyższe: 186, najniższe: 43. Ostatnio jakoś nie opuszcza mnie okropny lęk przed chorobami i zachorowaniem. Nie palę, nie piję, nie biorę narkotyków, jestem dziewicą. W życiu wypaliłam tylko 3 papierosy, miałam wtedy 13 lat i chciałam "zobaczyć jak to jest" oraz w wieku 15-16 lat wypiłam kilka piw, również by "zobaczyć". Narkotyków nigdy nie dotykałam, poza telewizją nigdy nie widziałam "na żywo" żadnych narkotyków. Czy to możliwe by abstynentka mogła mieć raka? Nie przebywam w towarzystwie osób palących, pijących oraz zażywających narkotyki, natomiast moja... że się wyrażę "dieta" była dość niezdrowa. Nie miałam żadnego poważniejszego bólu brzucha, natomiast dość częste biegunki (ale przy moim odżywianiu się każdy by miał). Ostatnio często miewałam zawroty głowy, ale przeszły już. Byłam wtedy u neurologa, który przepisał mi proszki na zawroty. Niepokoi mnie to podwyższone OB (wiem, że podwyższone nieznacznie, ale nie potrafię się uspokoić). Często miewam problemy z moimi ósemkami, może to podwyższone OB jest od tego, ale z drugiej strony... 2 tygodnie temu również miałam robione OB i CRP... wtedy OB wynosiło 5, a CRP 0,300. Nie wiem dlaczego uczepiłam się nowotworu. Czy to możliwe, że rodzi się u mnie hipochondria?

Odnośnik do komentarza
Gość Micah123456

Witaj!Jak każdy z nas wie ,że nowotwór to nieprawidłowy podział komórek,który może zajść w każdym wieku.Skoro inne wyniki są w normie poza OB to myślę ,że nie ma się czym Pani martwić.Odczyn Biernackiego może być zawyżony nawet przy nerwicy,lekkim katarze,a także problemami z uzębieniem podejrzewam ,że u Pani rozwija się zaburzenie hipochondryczne co nie znaczy ,że ma Pani bagatelizować podwyższone OB radziłbym kontrolować Odczyn Biernackiego w razie gdyby dalej był podwyższony wówczas zasięgnąć porady u swojego lekarza.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...