Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne na szyi i krwotoki z nosa po anginie


Gość judyta14

Rekomendowane odpowiedzi

Gość judyta14

Mój syn ma 17 lat. Pod koniec stycznia zachorował na anginę z zapaleniem krtani, stracił głos, kaszlał. Obyło się bez antybiotyku, nie byłam z nim u lekarza. W pierwszych dniach lutego zaczęła lecieć mu krew z nosa(tylko z prawej dziurki). Nie były to obfite krwotoki, raczej niewielkie i krótkotrwałe ok. 1 min i powiększyły mu się węzły chłonne na szyi po obu stronach(wzdłuż ucha, na środku szyi). Węzły są widoczne gołym okiem jak skręca szyję. Mają podłużny kształt ok.2 cm długości i 1 cm szerokości, są ruchome pod palcami i miękkie,ale zupełnie niebolesne. Sama zrobiłam mu morfologię krwi i z wynikiem poszliśmy do lekarza. Po badaniu palpacyjnym pani doktor stwierdziła, że nie podstaw do niepokoju, że węzły są odczynowe. Kazała brać rutinoskorbin i po paru dniach krew z nosa przestała mu lecieć. Te węzły do tej pory są takie jakie były. Tydzień temu cała rodzina zachorowała na grypę, syn również. Byłam z nim ponownie u lekarza i ponownie pani doktor powiedziała, że nie ma się czym martwić. Syn nie ma od paru dni apetytu, ale może związane jest to z tą grypą, bo ja również nie bardzo mam apetyt. Moje pytanie dotyczy głownie tych węzłów, jestem bardzo zaniepokojona, czy tak długo powiększone to normalne?? Czy grypa miała wpływ, że nie zniknęły i są nadal?? Przesyłm wyniki morfologi Z NORMAMI: WBC 10.6 (4.0-10.0) tu lekarz mówi,że to po tej anginie HGB 15.4 (12.0-18.0) HCT 47.6 (36.0-53.0) PLT 400 (150-400) MCV 89 (80-100) MCH 29 (26-34) MCHC 32.4 (32.0-36.0) LYM% 42 ( 20-48) MON% 5.60 (4.00-10.00) GRA% 53 (42-80) #LYM 4.4 ( 1.2-3.5) tu syn ma ponad #MON 0.6 (0.3-0.8) #GRA 5.8 (1.4-7.0) Bardzo proszę o odp. Te węzły nie dają mi spokoju, ciągle go pytam jak się czuje (mówi,że dobrze), ciągle też dotykam mu te węzły- może niepowinnam??

Odnośnik do komentarza
Gość Micah123456

Węzły zmienione patologicznie są nieruchome względem podłoża mają twardą konsystencję ,i łączą się w pakiety tzw."Worek z kartoflami" nie bolą.Przyczyn powiększenia węzłów chłonnych może być wiele.Tak jak w przypadku Pani syna podejrzewam ,że są to węzły odczynowe.Przy chorobach rozrostowych dochodzi do zmian w morfologii krwi u Pani syna wszystko jest ok.Oprócz tego dochodzą inne objawy ogólne:Nieuzasadniona gorączka,bóle kości, osłabienie,świąd,nocne poty u Pani syna takie objawy całe szczęście nie występują.Proszę czasem kontrolować węzły czy nie powiększają się w czasie ,nie zmieniają swojej konsystencji nie łączą się w pakiety.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość angelika czaja

Moja corka ma 3 l chorowala na angine po miala krwotok Z nosa oto morfologia RBC 0.371 MCV 74 RDW12.9 hemoglobina 129 MCH26 MCHC348 PLT216 MPV 8.4 PDW15.1 PCT0.181 WBC5.4 limfocyty 2.5 LYM 46 MID 0.3 MID% 6 granulocyty 2.6 GRA 47 leukogram .paleczkowate 1 G.podzioelone 41 G kwasochlonne 4 limfocyty 52 monocyty 2

Odnośnik do komentarza
Gość angelika czaja

W zeszly poniedzialek krwawienie lekarz. Powiedzial ze to normalne po anginie w srode znow krwawienie blada slaba i w piatek znow poszlam wkoncu do innego lekarza zlecono morfologie w poniedzialek wyniki a jutro wizyta jesli to chwilowe to kanien mi z serca spadl. Dziekuje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...