Skocz do zawartości
Forum

Bardzo wysokie ciśnienie tętnicze


Gość doktorofob

Rekomendowane odpowiedzi

Gość doktorofob

Witam. Mam 35 lat, od ponad roku leczę nadciśnienie tetnicze lekiem  Kontrolując ciśnienie jest ono ok. 140-150/90, czasami zdarzają się wyskoki. Mam podwyższony cholesterol- 250, ostatnio bad. ogólne moczu- b.z. Palę papierosy czasami nawet do 2 paczek dziennie, zdarza mi się wypić alkohol:(. Dziadek miał też nadciśnienie, zmarł na wylew krwi do mózgu, mama zmarła w wieku 48 lat- pękł tętniak w mózgu, miała nadciśnienie i chorobę wieńcową., siostra też ma problemy z ciśnieniem. Pracuję za granicą i ostatnio miało miejsce nieprzyjemne zajście: ok. południa poczułem się żle( ogromny ból i zawroty głowy)- ciśn.- 280/240!!! Kilka razy traciłem przytomność, wziąłem 2-3 tabl. (dokładnie nie pamiętam ile tabl., miałem zaburzenia świadomości)- po kilku godz. ciś. 250/210. Odczuwałem silny ból i drętwienie lewej ręki. Kiedy znowu zemdlałem wezwano pogotowie- Lekarz stwierdził ciś. w granicach normy(!????) podał mi zastrzyk- z powodu trudności językowych nie wiem jaki. Na drugi dzień czułem się w skali 1 do 10 na 9,5. Dodam, iż ciśnieniomierz mam testowany klinicznie, naramienny, sprawny. Kilka dni wcześniej poleciała mi krew z nosa- pierwszy raz w życiu. Po powrocie do Polski lekarz ogólny po zrobieniu EKG- (w normie) zalecił przyjmować dalej Piramil i nic więcej. Kiedy mierzę ciś. tętno mam zawsze 80-90 u./min. Proszę o poradę ponieważ nie wiem jak mam postępować. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...