Skocz do zawartości
Forum

Twardy gruczoł krokowy


Gość bieniok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bieniok

Witam ,mam takie pytanie trzy tygodnie temu miałem problemy z odawaniem moczu szczypała cewka moczowa plus miałem słaby strumień moczu.Dziś byłem u Urologa na badaniach stwiedził twardy gruczoł krokowy wielkość prostaty w normie. Czy jest to zapalenie gruczolu krokowego??? czy coś bardziej poważniejszego???.Przez trzy tygodnie mam przyjmować antybiotyk i potem zrobic Test PSA.Co do testu PSA zrobilem test domowy dziś i jest ujemny .Proszę o informacje jaką kolwiek Pozdrawiam Piotr lat 38

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy mogą świadczyć o zapaleniu prostaty. Stąd konieczne jest przyjmowanie zleconych leków przez zalecony czas, a być może nawet dłużej gdyż antybiotyki trudno penetrują do gruczołu krokowego.
Test PSA może ulegać wzrostowi pod wpływem zapalenia oraz innych przyczyn, nawet po badaniu per rectum. Dlatego należy go wykonać po ustąpieniu zapalenia.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość bieniok1

Jestem dzis po wizycie u urologa wiec:
Klinicznie nieznaczna poprawa po lekach
DRE: Stercze obustronnie o wzmozonej spoistosci,zarys gladkie W TRUS widoczne brzeznie obnizenie echogenicznosci, po stronie lewej mozna wyodrebnic ognisko hipoechogeniczne o wym 11X7mm
Wskazana kontynuacja leczenia przeciwzapalnego przez kolejne 3 tygodnie za trzy tygodnie ponowny Trus.
Jezeli beda sie utrzymywaly zmiany to koniecznie waykonanie biobsji stercza w warunkach szpitalnych.Wynik PSA to 2,298ng/ml czy jest to zapalenie czy ??????

Odnośnik do komentarza
Gość bieniok1

Jestem dzis po wizycie u urologa wiec:
Klinicznie nieznaczna poprawa po lekach
DRE: Stercze obustronnie o wzmozonej spoistosci,zarys gladkie W TRUS widoczne brzeznie obnizenie echogenicznosci, po stronie lewej mozna wyodrebnic ognisko hipoechogeniczne o wym 11X7mm
Wskazana kontynuacja leczenia przeciwzapalnego przez kolejne 3 tygodnie za trzy tygodnie ponowny Trus.
Jezeli beda sie utrzymywaly zmiany to koniecznie waykonanie biobsji stercza w warunkach szpitalnych.Wynik PSA to 2,298ng/ml czy jest to zapalenie czy ??????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...