Skocz do zawartości
Forum

Źle sypiam


Gość Litmanen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Litmanen

Mam problem z zasypianiem, słabo się wysypiam, a zwłaszcza po obudzeniu mam pod oczami bardzo czarne zakola!! Zasypiam codziennie o tej samej porze, śpię około 8 godzin ale czasem mam problem z zaśnięciem i czasami się budzę w nocy. Generalnie rano czuję się lekko zmęczony, oszołomiony, chce mi się pić przez cały dzień pomimo, że piję około 3, 3,5 litra wody dziennie! Mam też suchą skórę, szczególnie po kąpieli. Nie mam nadwagi, jestem szczupły, jem 3 posiłki dziennie, w tym duże śniadanie, duży obiad i skromną kolację. Wydaje mi się, że problem leży w ilości spożywanych płynów, szczególnie przed snem. Co należy pić przed snem, ile czasu przed snem i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Gość apoloniay

Najbardziej polecanym napojem przed snem jest woda mineralna. Optymalna ilość płynów w ciągu dnia to 1,5-2 litry. Nie ma konkretnych zaleceń co do ilości płynów, które muszą być spożyte przed snem. Skoro masz problem ze snem to bardzo dobrym wyjściem będzie również wypicie szklanki ciepłego naparu z melisy. Wiele osób poleca także spożycie szklanki ciepłego mleka. Poza tym polecam wizytę u lekarza i wykonanie podstawowych badań. Nadmierne pragnienie może świadczyć między innymi o cukrzycy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...