Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników badania morfologicznego


Gość ONKA81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Descileus

Witam!

Prosze o pomoc choc wiem ze opis problemu napewno bedzie daleki od lekarskiego.
Caly problem iz miszkam w Rosji gdzie moji przyjaciele maja powazny problem ze zdrowiem swojego dziecka.

Chlopiec ma 5 lat , czesto choruje lekko katar , kaszel jakto dziecko.
Od czasu gdy maly poszedl do przetszkola infekcjie zaczely sie czesciej.

Od ponad miesiaca od dzisiejszego dnia u chlopca utrzymywala sie temperatura 37,5
po tygodniu lekarz stwierdzil rosnace zeby i przepisal jakies tabletki na dziąsła.

Kiedy temperatura utrzymywala sie drugi tydzien i dochodzila do 38 stopni
lekarz skierowal malego na badania gdzie wykryto lekko ponizony poziom bialych krwinek
i zapalenie ucha.Lekarz przepisal antybiotyk.

Lekarz zalecil regularne padania krwi.
Poziom bialych krwinek ponownie obnizyl sie.

W trzecim tygodniu temperatura nadal utrzymywala sie bez lekow na poziomie 38 a noca dochodzila do 39 stopni.Lekarz przepisal leki obnizajace temperature , i zmienil podawane antybiotyki.
Dziecko nie odczuwalo zadnych symptomow choroby poza swedzeniem w uchu i problemami z rosnacymi zebami.

Lekarz polecil badanie krwi i wynik zasugerowal chorobe krwi.
Krwinki biale na bardzo niskim poziomie, konieczna izolacja , dziecko wraz z mama trafilo do szpitaka do izolatki.

Chlopiec zostal przewieziony do Szpitala specjalizujacego sie w Onkologi i przeszedl test na bialaczke. Pobierane byly probki z mozgu i krwi na ile wiem , lekarze uspokoili rodzicow ze wszystko w pozadku i ze to nie rak krwi.

Czwarty tydzien.

Chlopiec trafil do izolatki wraz z mama w szpitalu dzieciecym.

W szpitalu byly podawane leki podwyzszajace immunitet , temperatura zaczela spadac ,
jednak wczoraj wieczorem temperatura znowu wyrosla do 39 ,

Wyniki badan krwi zrobione dzisiaj rano wykazaly ze oprocz bialych krwinek obniza sie poziom krwinek czerwonych , dziecko zostalo skierowane na oddzial intensywnej terapii
i w danym momencie odbywa sie transfuzja krwi z przyczyny slabych wynikow badan krwi.

Moje pytanie wynika z nadzieji i wiary w Polska medycynę i fakt ize wasz portal niejednokrotnie mi pomogl :).

Czy wyzej wymienione objawy moga nasuwac jakas konkretna chorobe?

Na co powinno zwrocic obecnie uwage?

Czy badania wykluczajace bialaczke calkowicie zabezpieczaja nas przed obawami i trzeba szukac innych przyczyn?

Jakie badania i pod jakim kotem nalezy wykonac?

Prosze o odpowiedz.Odpowiedz pozostanie tylko dla mojej informacjibez wszczynania paniki i samoleczenia.

Jacek

Odnośnik do komentarza

wyniki: - HCT - 38,7% ; RBC-4,63 ; HGB-13,2 ; WBC-4,44 ; MCV-83,6 ; MCHC-34,1 MCH-28,5 ; RDW-14,8% ; PLT-239 ; PDW-16,2 ; PCT-0,29% ; MPV-12,2 NEU-1,9 ; NEU% 42,8% ; LYM-1,68 ; LYM% 38,8 ; MONO 0,54 ; MONO% 12,2 EOS-0,28 ; EOS% -6,3 ; BASO 0,04 ; BASO% 0,9 ; P-LCR 40,6% TSH 8,17 POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Gość renataur

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań mojego 8 miesięcznego synka.
WBC 7.66
NEUT 1.28 / 16,7%/
LYMPH 5.51 /71,9%/
MONO 0,59 /7,7%/
EO 0,26 / 3,4%/
BASO 0,02 0,3%

RBC 3,93
HGB 6,7
HCT 30,4
MCV 77,4
MCH 1.705
MCHC 22,0
RDW-CW 14,2
RDW-SD 39,3

PLT 362
PDW 13,4
MPV 11,9
P-LCR 39,7
PCT 0,43

Odnośnik do komentarza

Otrzymałam wyniki badania krwii : WBC 10,72; RBC 3,51; HGB 7,4; HCT 25,0; MCV 71,2; MCH 21,1 MCHC 29,6; PLT 276
RDW-SD 49,9; RDW-CV 20,0; PDW 13,0; MPV10,3; P-LCR 28,6; PCT 0,29
NEUT 3,46; LYMPH 6,24; MONO 0,83; EO 0,19; BASO 0,00
ŻELAZO 18
Bardzo proszę o pomoc. Kobita ma 72 lata. ma cukrzycę. przyjmuje insulinę humalog mix50 w dawkach 26-14-16. miała badane jelita , ale nie zbadano ich do końca. Okazały się bardzo kruche i krwawiące. Ponad dwa lata przyjmowała w dużych ilościach ketanol. Lekarz każe zrobić jeszcze raz kolonoskopię i nic nie daje aby polepszyć krew. Skierowanie na poprzednią dostałam w styczniu i od tego czasu krew się pogarsza. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...