Skocz do zawartości
Forum

Artroskopia kolana


Nucia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałabym się was zapytac, jeśli jest tu ktoś taki, jak przeszliscie artroskopie kolana. Może ktoś ma podobnie jak ja i wie co z tym robić. A więc od początku. Mam 14 lat. Kolano boli mnie już od ponad dwóch lat. Pierwsza diagnoza to chondromalacja, dostałam leki, później kolejne i tak 3 rodzaje, nic nie dały. Zmieniłam lekarza, on potwierdził chondromalacje rzepki i dostałam 4 zastrzyki z kwasu hialuronowego i jedna blokadę. Nic nie dało, lekarz skierował na rezonans magnetyczny, oczywiście prywatnie. Tam wyszło dość sporo rzeczy, jednak jedyną która się potwierdziła to chondromalacja. Po zobaczeniu rezonansu, lekarz jeszcze raz mnie zbadał i powiedzial,że mam "walnietą łąkotkę" i skierował na artroskopie, która po trzech miesiącach się odbyła. Dokładnie 28.08.2015. Trochę ponad dwa miesiące temu. Jak się okazało, żadna lakotka, tylko przerosniety fald błony błony maziowej, który mi wycieli i lekka chondromalacja. Dwa dni chodziłam o kulach, później z tydzień z jedną. Skierowanie na rehabilitację. Miałam już 4 tygodnie , w poniedziałek jeszcze dwa. Rehabilitant po zbadaniu mnie powiedział, że mam boczne przyparcie rzepki, trochę koslawe nogi, chorobę Osgooda Shlattera, a do tego jeszcze problemy z kręgosłupem. A wracając do sedna sprawy, przed artroskopia było lepiej, kolano codziennie boli, brak pełnego zgiecia. Ból podczas napinania mięśnia w wyproscie. Nie ma dnia kiedy mnie nie boli. Czy wiecie może dlaczego tak jest. Czytałam że po tym wycięciu to dwa tygodnie i do sprawności się wraca. Nie wiem co się dzieje. Już nie wpomne, że dość często boli mnie też drugie kolano, na które miałam 4 lata temu operację. Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi, rady czy wskazówki co dalej mam robić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat miałam styczność z gonartrozą przyśrodkową. Znaczna część pacjentów z wczesnymi zmianami zwyrodnieniowymi, cierpi na ból przyśrodkowej części stawu związany z  niestabilną łąkotką przyśrodkową. Opisywane jest to w badaniach obrazowych rezonansu magnetycznego i ultrasonograficznych jako ekstruzja łąkotki. Dowiesz się więcej na https://chirurgia-kolana.pl/choroby-kolan mam nadzieje, że z Twoim kolanem już lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałam dość długo problemy z kolanem po wypadku. Lekarze co prawda skierowali mnie na rehabilitację ale nie przyniosła ona takich efektów jakich się spodziewałam. Dopiero jeden z lekarzy polecił mi klinikę w Krakowie. Artroskopia kolana w Krakowie wykonywana jest pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, za pomocą najnowocześniejszej aparatury. Klinika https://efficlinic.pl/ortopedia/zabiegi-operacyjne/operacje-kolana/artroskopia-kolana/  przywróciła mi pełną sprawność w nodze.

Odnośnik do komentarza

Miałam duże problemy z szyją :/ mam skrzywienie odcinka szyjnego i mój kark średnio to znosi. Mięśnie wiecznie napięte, jeden zły ruch już zaczynała się migrena :( czasem zrywało mnie w środku nocy. Lekarz po rentgenie kazał mi kogoś sobie znaleźć no i padło na pana Karola :) Zabiegi standardowe, masaże i ćwiczenia, ale bardzo lubiłam z nim pogadać no i wyjaśnił mi jak najlepiej unikać kumulowania tego spięcia w szyi 

Edytowane przez Anteka
literówka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...