Skocz do zawartości
Forum

Pogorszenie wady wzroku


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Natalia i mam 16 lat. Chcialabym się zapytać że około od 13 roku mam wadę wzroku-krótkowzroczność i miałam -1,25 Na początku nosiłam tylko do tablicy i komputera. Rok temu pogorszyło się i mam do dzisiaj -2 i -1,75. Od tego czasu, noszę codziennie okulary. Za 3 miesiące dopiero idę do okulisty. Boję się że znów mi się pogorszy, niby dobrze widzę w okularach ale czuję że trochę może się pogorszyło.Tylko zdejmuję do lekkatletyki który uprawiam.Co mam zrobić z oczami, aby było lepiej?

Odnośnik do komentarza
Gość Melly88

Laserową korekcje wzroku mozna miec tylko i wyłącznie jeżeli : po 1 masz skończone 21 lat, dwa musisz mieć ustabilizowana wadę. I tyle. Potem wybrac odpowiednia klinikę, jak np Optegra, najpierw sa badania kwalifikacyjne a potem umawianie sie na zabieg,

Odnośnik do komentarza

Wykonywałem laserową korekcję wzroku w Szpitalu Centrum Enel-Med. Tak jak napisano powyżej, trzeba przejść najpierw odpowiednie badania. Ja się kwalifikowałem do tego. Aktualnie widzę o wiele lepiej niż przed zabiegiem. 

Odnośnik do komentarza
Gość Brązowa

Na pogarszającą się wadę wzroku polecam sposób, który pozwoli pozbyć się jej zupełnie – laserową operację korekty wady wzroku. Ja się takiej poddałam w klinice dr Nowosielskiej, w której wspaniale się mną zaopiekowano. A sam zabieg niesie ze sobą niewielkie ryzyko, bo jest wykonywany metodą powierzchowną.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli wzrok Wam się regularnie pogarsza to bardzo niedobrze, móie tak, bo to mogą być pierwsze objawy zaćmy :( i niestety najlepiej jak udacie się do dr Czubaka do kliniki mega lens, on wykonuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem, a sam zabieg jest bardzo skuteczny i wzrok bardzo szybko odzyskujemy 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to do laserowej korekcji wzroku trzeba miec ustabilizowaną wade to raz. Dwa trzeba mieć ukończone o ile pamiętam 21 lat.  I jest jeszcze kilka przeciwskazań, jak ciąża czy stany zapalne oka co jest oczywiście rzeczą zrozumiałą. Pamiętam, ze własnie takie mniej więcej stawiano mi warunki do laserowej korekcji wzroku Lentivu w Optegrze.

Odnośnik do komentarza

tak, trzeba poczekac jak się wzrok zatrzyma, tj pogłębiająca wada! ale to i tak wszystkie za i przeciw mówia na wizycie kwalifikacyjnej - tak przynajmniej wlasnie  w Optegrze robią. akurat znam tą z Łodzi - mają także bardzo profesjonalnych specjalistów! jestem zadowolona!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...