Skocz do zawartości
Forum

polipy


Gość reberta

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio lekarz robil mi koloskopie i wykryl 3 polipy. Ma mi je usunac za tydzien. Pytalam , czy ten zabieg bedzie w znieczuleniu , ale on stwierdzil , ze nie gdyz usuwanie jest bezbolesne.Nie wierze w to co mowi , gdyz koloskopia takze miala byc do zniesienia , ale bolao i to bardzo.Moze ktos mial tego typu zabieg,...prosilabym o udzielelenie mi odpowiedzi. Z gory serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Byłam dokładnie w takiej samej sytuacji. Również mnie bardzo bolało, gdyż miałam zrosty po wcześniejszej operacji w obrębie jamy brzusznej. Polip był na tyle duży, że lekarz czekał najpierw na wynik hist-pat i wręcz powiedział, że kolejna kolonoskopia musi być bezwzględnie w znieczuleniu ogólnym, choćby po to, żebym się nie poruszyła przy usuwaniu( a gdy bardzo boli, to wiadomo trudno leżeć nieruchomo). Może zrób tak samo? Za narkozę zapłaciłam ok 300 zł, sam zabieg był na fundusz

Odnośnik do komentarza

Popieram przedmówczynię. Ja miałam kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym, ale prywatnie w będzińskim intermedzie. Polipy miałam mniejsze, bo wycięto mi je podczas pierwszej kolonoskopii. Myślałam, ze narkoza na nfz jest znacznie tańsza...

Odnośnik do komentarza
Gość prosto z mostu

Nie przesadzajcie z tą narkozą, teraz pełnowymiarowe operacje robi się w zewnątrzoponowym albo podpajęczynówkowym znieczuleniu, gdzie pacjent jest świadomy. Czasem się go usypia żeby się na śmierć nie zanudził albo żeby nie stresował się komentarzami chirurgów, ale to nie jest narkoza tylko usypiacz z domieszką morfiny. Taka metoda dotyczy zabiegów poniżej pasa, nie wiem czy akurat kolonoskopię można tak robić.

Miałem kolonoskopię z zastrzykiem przeciwbólowym i było do zniesienia, gorzej już było po niż w trakcie. Kolonoskopię można na pewno robić w analgosedacji czyli środek przeciwbólowy plus usypiacz, ale na pewno nie pełna narkoza w znieczuleniu ogólnym, która jest dużym obciążeniem dla organizmu i gdzie można tam się odchodzi od tej metody.
Co za społeczeństwo, gdzieś tam obok był wątek z pytaniem o rezonans pod narkozą, niedługo osłuchiwanie stetoskopem u lekarza rodzinnego będziecie chcieli pod narkozą mieć robione.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że znieczulenie ogólne to obciążenie dla organizmu, ale czasami trzeba je zastosować i wcale nie z powodu fanaberii pacjenta. Kolonoskopię ludzie znoszą bardzo różnie ze względu na różnice w budowie anatomicznej - np dodatkowe pętle, zrosty, czy chociażby próg bólu. Poznałam niedawno babeczkę, która ma tak wysoki próg bólu, że może rwać zęby bez znieczulenia i gdyby mierzyła innych wg siebie, to też dziwiłaby się, po co w ogóle są jakiekolwiek znieczulenia. Syty głodnego nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...