Skocz do zawartości
Forum

Po co są porady lekarskie?


Gość kinga12345987654

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kinga12345987654

Zastanawia mnie po co są te porady lekarskie na abczdrowie? Już któryś raz szukam przyczyny czegoś, liczę na podpowiedź (nie odpowiedź, podpowiedź), piszę, że chodzę do lekarza, że mialam badania takie i takie. A odpowiedź jest "proponuję wizytę u lekarza. Bez tego i badań ciężko powiedzieć". No naprawdę... To nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Pewnie taki sam jest sens ,jak to forum,można czasem coś podpowiedzieć ,ale zawsze się nie da...,
my tu nawet mamy lepiej ,bo możemy pogdybać,a lekarze czują się odpowiedzialni za każdą podpowiedź....,źle podpowiedzieć to lepiej wcale,lekarz też człowiek,wszystkiego nie wie...,tak trochę wyszło jakbym broniła lekarzy,ale tak nie jest,takie są moje przypuszczenia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A ja wchodząc czasami w te odpowiedzi lekarzy i czytając je mam dokładnie takie same odczucia jak autorka wątku. Lecz być może ka-wa ma rację, że wynika to z poczucia odpowiedzialności i obawy przed publicznym udzieleniem niewłaściwej odpowiedzi. Dlatego uważam, że forum jest w wielu przypadkach pomocniejsze. Odpowiadają tu ludzie ( niektórzy mający też wykształcenie medyczne), którzy dzielą się po prostu doświadczeniem będącym czasami cenniejszym źródłem wiedzy niż teoria.

Odnośnik do komentarza
Gość kinga12345987654

Rozumiem o co chodzi z tą odpowiedzialnością- wiadomo, że przede wszystkim wizyta u lekarza. I mam ogromny szacunek do lekarzy, tylko jak czytam, że ktoś wymienia x badań, a lekarz tutaj odpowiada Mu "ciężko cokolwiek odpowiedzieć bez konkretnych badań", pisze, że byl u lekarza, a tutaj dostaje odp "proponuję udać się do lekarza" to ja się zastanawiam jaki jest tego sens. Myślę, że jakby napisał, że np "może warto jeszcze sprawdzić to i to, jeśli nie było sprawdzane" to byłaby porada, ale nie diagnoza. Bo każdy wie, że odp na forum nie zastąpi lekarza i diagnozy, ale mając czasami rozterki, po odwiedzeniu x lekarzy, chętnie poszukałoby też podpowiedzi innych. Takie nieczytanie ze zrozumieniem i zdawkowe odpowiedzi też mogą być źle odebrane i ktoś może pomyśleć, że taki lekarz ma takie podejście podmiotowe do pacjenta na co dzień albo nie bardzo się zna. Tym bardziej, że takie odpowiedzi tutaj dają zazwyczaj Ci sami lekarze.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałam, zgadzam się z Tobą ( sądzę jednak, że chodziło ci o przedmiotowe podejście do pacjenta ;). Takie odpowiedzi nic nie dają, chyba tylko żeby pojawiło się nazwisko - czyli swoista reklama. Dodatkowo przy zadawaniu pytania do lekarza trzeba podać swoje dane, a więc przy okazji poszerza się baza danych. Dlatego osobiście, jeśli mnie coś nurtuje, pytam na forum i też na ile potrafię, udzielam odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza

Ja to mam jeszcze takie przemyślenia...,podawanie danych niekompletnych/to chyba nie nadają się do wykorzystania/ /sama kiedyś zadałam pytanie/jest potrzebne do jakiejś tam identyfikacji ,żeby nie było głupich pytań,
bo możemy sobie wyobrazić jakie pytania zadawali by poniektórzy...,
po drugie co można uzyskać pytanie-odpowiedź ,jak już to bardzo mało,
też uważam ,że na forum jest lepiej ,bo można dopytać ,jak ni jeden to drugi coś podpowie...

kinga ,napisz jaki masz problem,może coś podpowiemy

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

W obecnej sytuacji trzeba korzystać z porad bez konieczności wizyt w przychodni i według mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Kiedy jesteśmy narażeni na Covid-19 możemy uzyskać poradę lekarza przez telefon lub nawet otrzymać e-receptę. Takie rozwiązanie ogranicza też rozprzestrzenianie się wszelkiego rodzaju wirusów. Można o tym przeczytać tutaj https://polmed.pl/zdrowie/kategoria/porady-lekarzy/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...