Skocz do zawartości
Forum

Wypadek komunikacyjny i zwichnięcie odcinka szyjnego kręgosłupa


Gość CzłowiekUraz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CzłowiekUraz

W kwietniu 2013r miałem wypadek komunikacyjny - dachowanie auta przy dość wysokiej prędkości. Przez pierwsze dni po wypadku chodziłem w kołnierzu ortopedycznym zgodnie z zaleceniem lekarza. Straciłem niestety zdjęcia robione bezpośrednio po wypadku. Przez ostatnie 2 miesiące dokuczają mi nerwobóle w kręgosłupie szyjnym, szczególnie po prawej stronie. Byłem dziś u lekarza, zrobiłem zdjęcia rtg i dostałem następujący opis :
Poszerzenie odległości między masą boczną a zębem obrotnika zwłaszcza po stronie lewej - nadmierna ruchomość - może świadczyć o uszkodzeniu pourazowym więzadeł. Pozostała część kręgosłupa bez zmian, we wnioskach jest jeszcze napisane : Podejrzenie zmian pourazowych na pograniczu czaszkowo-kręgosłupowym.
Zapisałem się na rehabilitację, ale termin jest odległy. Całe moje życie jest mocno związane ze sportem, proszę o radę i o szczerą wypowiedź eksperta. Czy jest jeszcze szansa, że będę normalnie funkcjonował ? Bóle uniemożliwiają mi treningi, szyja bardzo szybko staje się sztywna i boli. Nie ćwiczę absolutnie nic na siłę, chciałbym wrócić do zdrowia. Proszę o rady, co ja w swoim zakresie mogę zrobić aby poprawić stan swojego zdrowia.
Pozdrawiam,
Przemek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...