Skocz do zawartości
Forum

Naderwane więzadła!


Blackangel91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w roku 2007 miałam skręcone kolano i naderwane więzadło.Niestety w mojej miejscowości nie zostałam dobrze zdiagnozowana, dopiero po 4 miesiącach ortopeda stwierdził naderwanie więzadła krzyżowego przedniego(ACL). Chodziłam w ortezie,miałam kilka serii rehabilitacji i nic-noga dalej była opuchnięta,bolała i "przeskakiwała" w kolanie z charakterystycznym trzaskiem. W 2009 i 2010 miałam artroskopie zwiadowcze, w pierwszej miałam usunięcie powstałego fałdu maziowego plus czyszczenie z płynu, na drugim miałam nawiercane naczepy mięśni kości udowej. Wtedy też lekarz prowadzący mówił że ACL jest w kiepskim stanie i z czasem trzeba będzie pomyśleć o rekonstrukcji kolana. Od tego czasu miałam dalej małe problemy z kolanem, ale na początku tego roku się pogorszyło. Mam straszny problem z chodzeniem po schodach,zwłaszcza z wchodzeniem. Noga jest opuchnięta, czasem tak bardzo że na goleniu tworzy się wklęśnięcie. Początkowo dostawałam leki przeciwzapalne które dawały słaby efekt lub na chwilę(góra na miesiąc).W lipcu miałam MR kolana, pisze tam że widać zwężenie na ACL ale nie jest przerwane, jest ukruszona łąkotka i od środka trochę wytarta. USG pokazało tylko popękaną chrząstkę stawową. Obecnie od 25 września br jestem na L4-w pracy poczułam mocny kujący ból kolana i poczułam jakby miało się zgiąć w drugą stronę. Od razu spuchło,było odrętwiałe i nie mogłam dobre 20 minut chodzić, bardziej od zewnętrznej strony powstał krwiak. Skierowano mnie na RTG gdzie stwierdzono "sklerotyczne ognisko w kłykciu bocznym kości udowej", al ortopeda podczas badania stwierdził naderwanie więzadła,które łączy łąkotkę z kością udową. Jestem już 2 tygodnie na wolnym, oszczędzam nogę, smaruję i biorę leki ale dalej boli,nawet krótkie wyjście do sklepu dosłownie 300 metrów od do mu jest sporym wyzwaniem i w domu odczuwam to z godzinę...Ile może trwać leczenie do stanu takiego żebym mogła wrócić do pracy? Czy tak jak mówił parę lat temu lekarz-muszę liczyć się z zabiegiem skoro mam już 2 więzadła ponadrywane?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...