Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 16-latki po anoreksji


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Mam 16 lat, 164 cm wzrostu i ważę 46,8 kg. Rok chorowałam na anoreksję (ważyłam 37 kg) i doszłam do wagi 52 kg. Po pół roku od wyleczenia moja waga spadła do obecnej i zatrzymał mi się okres (brak już 14 miesięcy). Mam przytyć min. 3 kg, ale boję się, że pójdzie mi tylko w brzuch i uda. Jem bardzo dużo, ale efektów brak. Bardzo proszę o odpowiedź: czy okres wróci? czy wszystko pójdzie mi w brzuch i nogi? jak wygląda jadłospis dla mnie? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem, z tym że mam 21 lat, 155 cm ważę około 49, 50 kg w krytycznym momencie wa żyłam 40 kg okresu nie mam od 26 lipca 2014 r i mimo że specjalnie przytylam i więcej jem nie mam dalej. Dołączam się do pytania.
Kochana, powiem Ci, że mimo iż przytylam nue mam brzucha jak kobieta w ciąży i nóg jak walki do ciasta ;) wyglądam po prostu normalnie, jak zdrowa dziewczyna, nawet nadgarstki mam niemal takie same jak wcześniej, choć ciężko w to uwierzyć, ale już nie widać mi kości na dekolcie, oboje żyli nie stęrczą tylko są delikatnie zarysowane i nie marznę także przyniosło to korzyści i ciesze się ze w porę się opamiętalam zamiast ciągnąć to dalej. Wszyscy też mnue chwalili i się cieszyli ze wyszlam z anoreksji. Także jeśli u mnie 10 kg nie zaszkodziło to co dopiero 3 kg u Ciebie, a może nawet powinnaś więcej, bo nie wiadomo czy dla Twojego organizmu wciąż nie będzie za mało by okres wrocil.
Wzbogacony dietę o zdrowe tłuszcze orzechy. My kobiety mamy właśnie więcej tej tkanki tł bo ona produkuje hormony estrogeny potrzebne właśnie do cyklu miesięcznego a my przez odchudzanie mamy niedobór estrogenów na pewno i zaburzone całą gospodarkę hormonalna. Także nie zwlekaj, przytyj choć troszkę na próbę i zobacz co się będzie działo. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki może ktoś jeszcze nam tu okaże się pomocny :)

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 17 lat, 165 cm wzrostu i wiążę 52 kg. Jestem po anoreksji. Mam już miesiączkę, a lekarz powiedział, że nie ma potrzeby aby moja waga jeszcze rosła. Nie wiem tylko ile mam jeść aby tą wagę utrzymać. Nie chcę żeby rosła, ale też żeby nie spadała. Mogę prosić o jakiś przykładowy jadłospis? Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...