Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, żeby jeszcze urosnąć?


Gość e...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 14 lat i 154 cm wzrostu. Boje sie że już nie urosne bo odkad dostalam miesiaczke nie rosne. moja mama jest niska mniej wiecej takiego wzrostu jak ja, ale tata jest wysoki, siostra ma 18 lat i ma 167 cm wzrostu, czy możliwe że jeszcze będę rosła? Co mam zrobić żeby więcej urosnąć?

Odnośnik do komentarza

A co ma miesiączka do tego?
Ja w Twoim wieku też tyle miałam i potem już nie urosłam, no może z pół cent 1 cm ale nic poza tym. Mam niskich rodziców mama 154 tata 167, ale może Twoi dziadkowie byli w mlodosci wysocy i po nich coś zyskasz? Rośnie się do 18 Rz czasem jeszcze nieco później wiec wszystko przed Tobą. A póki co wysypiaj się, ja od lat w stawała o 6 bo dojeżdżałam do szkół wiec może to też miało wpływ, Odżywiaj się zdrowo poczytaj o tym co wpływa na wzrost, ba pewno wapń, czyli twaróg itp. A jeslu chcesz sprawdzić swój ostateczny wzrost w przybliżeniu to taka ciekawostka na którą ostatnio trafilam: dodaj wzrost rodziców w cm, odejmuje od wyniku 12 i podziel przez 2, wtedy wyjdzie tak plus minus ile będziesz mieć. U mnie się zgadza bo 154+167=321-12=309÷2=154,5

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...