Skocz do zawartości
Forum

Leczenie troczków rzepki


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam pytanie dotyczące leczenia troczków rzepki. W maju 2015 roku na lekcji wf przy skoku w dal zrobiłam coś w lewe kolano.Po wizycie na pogotowiu stwierdzili uszkodzenie łąkotki.Przez 2 miesiące chodziłam o kulach i w ortezie.Jednak po usg i wizycie u ortopedy a było to w w sierpniu okazało się że to zapalenie stawów i naderwanie troczka rzepki.Brałam lekarstwa oraz przechodziłam 10 dni rehabilitacji.Jednak ból nie ustał szczególnie przy zgiętej nodze.Co dalej?operacja ?

Odnośnik do komentarza

Różnie jedni dochodzą do siebie szybciej drudzy później.ja jestem dwa tygodnie po artroskopii i jeszcze chodze o kulach ale jest coraz lepiej.ogolnie do bardziej aktywnego życia dochodzi sie w ciągu 1-2 miesięcy pod warunkiem że będzie sie stosowało do zaleceń ortopedy,a osoby prowadzace sportowy tryb życia musza dac sobie wiecej czasu zależnie od zaleceń lekarza.nie ma sie co bac na poczatku wydaje się to straszne ale potem jest coraz lepiej :) no i co ważne trzeba znaleźć sobie dobrego i sprawdzonego ortopede który wykona artroskopie

Odnośnik do komentarza

A ile po artroskopii leży się w szpitalu ? Bo ja mam konflikt rzepkowo-udowy miałam rehabilitację i dwie serię zastrzyków (6),ale poprawy nie widać za tydzień w środę mam kontrolę i możliwe że będę miała operację (uwolnienie troczków bocznych (chyba)) i się zastanawiam jak to jest po takiej operacji,bo jakoś na odpowiedź od lekarza na tej stronie się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza

Przeszłam już 2 operacje na prawe kolano tez miałam zerwane troczki artroskopie nie udały się w moim przypadku czeka mnie zabieg kostny .W czerwcu wypadła mi rzepka w lewym kolanie .Podczas nastawiania rzepki w szpitalu został zerwany przyśrodkowy troczek i pękła rzepka .Rzepka nie dośc że wyskoczyła to jeszcze obróciła się o 180 st.Czeka mnie operacja.Po każdej artroskopii powrót do pełnego poruszania się bez ortezy i kuli to ok 5 miesięcy przy intensywnej rehabilitacji pobyt w szpitalu to ok 1 dzień po zabiegu .Ból kolana trwa ok 9 miesięcy .Na Twoim miejscu dobrze bym się zastanowiła nad zabiegiem ponieważ tak jak w moim przypadku może to skutkować dalszymi problemami ze stawami .
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia !

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Wiesz u mnie zaczęło się w styczniu od bólu bioder. Trafiłam do szpitala na sor lekarz ortopeda,który mnie badał powiedział żebym poszła do poradni do lekarze którego nazwisko podał,więc poszłam lekarz ten zostawił mnie w szpitalu na 5 dni na wyciagi i dalszą diagnostykę. Po leczeniu wyciągami ból z bioder przeszedł do kolan okazało się że cała przyczyna tkwi i kolanach i ten ból promienował dlatego nie czułam go w stawach kolanowych.Zalecił mi rehabilitację,która nie przyniosła efektów. Po rehabilitacji poszłam na kontrolę,żeby mi powiedział co dalej,no więc on zalecił mi zastrzyki Synvisc. Po pierwszej serii miałam spokój na miesiąc,ale później ból powrócił.Lekarz skierował mnie na drugą serię,za tydzień jadę na kontrolę,bo druga seria też nic nie dała a pogorszyła,ponieważ kolano zaczęło uciekać i nie wiem czy to nie jest początkowa faza niestabilności. Miałam robioną scyntygrafię,usg,rtg i rezonans i wszędzie to samo czyli "Konflikt rzepkowo-udowy".

Odnośnik do komentarza

A ja mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli pyka mi rzepka i teraz zaczęło mi uciekać kolano i nie mam siły w chorej nodze to czy lekarz może zalecić mi noszenie stabilizatora?Bo wcześniej jak mi tylko pykała to powiedział,że na razie nie ma potrzeby nosić stabilizatora,ale teraz doszło to uciekanie i brak siły w nodze. Czy to uciekanie to może być początek niestabilności czy raczej zmniejszenie siły mięśni ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...