Skocz do zawartości
Forum

jelita


Gość amanda70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam otóż taki problem, że co jakiś czas pojawiają się u mnie biegunki.
Czasami są one wodniste, częściej papkowate. Czasami są normalnego koloru, a czasami żółte. W stolcu widoczne są skórki warzyw lub pestki, które są obecne w chlebie razowym.
Poza tym wczesniej razem z oddawaniem gazów wydzielał się śluz przezroczysty, w tym momencie jest on żółty. Pojawia się również podczas wypróżnien- duża ilość śluzu, mała stolca. Nadmieniam, że śluz jest rzadki z elementami "galaretki".
W kolonoskopii i wycinkach-brak oznak patologicznych.
Co może być tego przyczyną? Chcialabym sie zorientować bo wizyte mam dopiero za kilka tygodni.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Z odbytu uplawy? Czuję że tam zalega ten sluz i podczas wydalania gazów czy stolca wydziela się czasami zolta wydzielina czasami przezroczysta. A czasami w ogóle jej nie ma, nie wiem od czego to zależy...
Wizyte u gastrologa mam dopiero za 3tyg a lekarz rodzinna na zwolnieniu wiec nawet nie mam z kim się skonsultować.

Odnośnik do komentarza

Zjd daje różne objawy. Co u jednego nie występuje wcale bądź sporadycznie u innego to główny objaw. Kiedyś uważano że silne skurcze jelit nie jest objawem zjd, dziś, choć nie jest to jeden z głównych objawów jak najbardziej się z tym łączy. Piszę o bólu ponieważ w moim przypadku to jeden z głównych objawów. Miałam i mam do tej pory, choć nieczęsto, tak silne bóle że można by rzec że wręcz ,,umierałam". Dodatkowo częste gazy, w przeciwieństwie do Ciebie duże kupy, śluz w stolcu. Nie kieruj się teorią bo Zjd to tak naprawdę skupisko wielu dolegliwości których nie da się jednoznacznie opisać a wszystko właśnie na to wskazuje...

Odnośnik do komentarza

Danuta718 - powiedz co bierzesz bo mam ten sam problem :( i już mam dość bo nawet do pracy nie mogę iść :( zamówiłam dzisiaj te produkty z Wegafarm co ktoś tu polecał wcześniej, zobaczymy czy jakoś mi pomogą, chociaż nie za bardzo chce mi się wierzyć w to, ale Pan na infolinii ładnie mi wszystko wytłumaczył i postanowiłam że kupię, w końcu kilkanaście złotych to nie majątek. Sprawdzę i zobaczę czy zwykła reklama to była czy pomocna rada. Danuta718 podziel się z nami jak Ty sobie radzisz - proszę :)

Odnośnik do komentarza

Mnie lekarz przepisywał Debretin, ale u mnie występowały głównie zaparcia, wzdęcia i kolki jelitowe. Leki pomagały tak sobie, bardzo uważałam, by nie jeść potraw ciężkostrawnych i wzdymających, ale prawdziwą poprawę ( i to taką, że zrezygnowałam z leków) odczułam, gdy prawie całkowicie odstawiłam gluten.

Odnośnik do komentarza

~amanda70
Danuta718 a jakie leki stosujesz na zjd? I ile czasu stosowalas zeby zadzialaly?

Stosuję Debretin ale to i tak musisz iść do lekarza bo każdy lek na zjd jest na receptę i lekarz sam ustala dawkę.
Co do pomocy no cóż... nie jestem ,,lekową" osobą a wręcz ich unikam jak ognia, poza tym tryb pracy, zapominalstwo to główne czynniki, które powodują nieregularne branie leków. Jeśli jednak będziesz przestrzegać zaleceń lekarza (w przypadku zjd główny czynnik to odpowiednia dieta czyli zero sztucznych cukrów i zero tłustych potraw jednak co do placków i naleśników bym polemizowała czy naprawdę nie można) to powinno szybko pomóc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

amanda70 to nie jest tak że jak mi pomaga to i Tobie także pomoże. Z reguły nie powinno się jeść nic ciężkostrawnego, czyli wszelkie golonki, kapustę, groch, fasolę, białe pieczywo, nic smazonego ale moim zdaniem to jest przesadzone bo mi po naleśnikach nic nie dolega, hotdogi 2 razy w tygodniu także nie,
,,tłuste" ryby ale nie wiem jakie bo rzadko kupuję, teoretycznie nie można większość owoców i warzyw. Zresztą bez sensu się rozpisywać, to samo znajdziesz w necie.
Ważną rolę odgrywa także stres więc rozwiąż sprawę z mężem (tak na marginesie uważam że masz duży powód do niepokoju). Więcej napiszę w tamtym wątku jak starczy mi czasu ;) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Na chorobie wenerycznej się nie znam więc u kogo innego szukaj odpowiedzi.
Natomiast co do biegunki pisałam że to może być sezonowa wirusówka. Albo spożywasz nieodpowiednie produkty... a najlepiej poczytaj o Zjd bo ja nie mam siły ani czasu pisać to co bez problemu znajdziesz w necie...

Odnośnik do komentarza

Z zupełnie innych względów weszłam na ten wątek ,ale jak już jestem to chciałabym zapytać jak Wam służą leki zapisane przez lekarza?
Jeśli służą, to dobrze i nie trzeba dalej czytać moich wypocin na temat jelit.
Jeśli jednak dalej jesteście w poszukiwaniu jakiegoś uspokajacza jelit to spieszę donieść,że kłącze tataraku do zakupienia w sklepach zielarskich jest bardzo lagodzące i godne polecenia.
Tyle, że nie używa się go tak jak piszą na opakowaniu.
Wieczorem 1 łyżkę zalewa się 1,3 lub 1,5 szklanki letniej wody i tak sobie w tej kąpieli te pokrojone na kawałki kłącze moczy.
Raniutko podgrzewa się starając sie nie dopuścić do wrzenia i pije 1/6 objętości przed posiłkiem na 30-15 min. Następną 1/6 po posilku z pól godziny. Są 3 posiłki i tak samo się obstawia każdy posilek. Ja zawsze wlewałam podgrzany wywar do termosiku i tak bieglam do pracy, bo inaczej to chyba bym zwariowała tak co chwilę coś podgrzewać.
Mnie bardzo pomogło i może Wam przyniesie ulgę.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Być może nie obędzie się tutaj bez badania kolonoskopii... to badanie, które sprawdza stan jelit np sprawdza się czy aby na pewno nie posiada człowiek raja jelita grubego. Wszelkie badania tego typu możesz wykonać w Centrum GH we Wrocławiu. Osoby starsze mają bezpłatne badanie kolonoskopii. Musisz sprawdzić to na stronie Centrum.

Odnośnik do komentarza

U mnie takie nawracające biegunki, do tego bóle brzucha i ogólnie bardzo złe samopoczucie to było zakażenie bakterią C.difficile. Podczas leczenia w szpitalu złapałam, sama nie wiem jak i dlaczego. Lekarz i tak stwierdził, że mam szczęście bo mój stan nie był na tyle poważny i nie musiałam znowu iść do szpitala. Ale mimo leczenia antybiotykami nie było zadowalającej poprawy. Pomógł dopiero przeszczep mikrobioty jelitowej, odsyłam na https://human-biome.com/ jeśli chcecie wiedzieć więcej. Przez tą stronę szukałam placówki gdzie taki zabieg można wykonać. Bardzo mi pomogli. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...