Skocz do zawartości
Forum

Leczenie zespołu jelita nadwrażliwego


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weteranek.

Po leki - do gastrologa. Tylko nadmieniam, że musi to być dobry gastrolog, ponieważ jak pójdziesz do takiego z tzw. "łapanki", to wypisze Ci najdroższe możliwe leki, które w wielu przypadkach praktycznie w ogóle Ci nie pomogą.

Co do diety - dietetyk, jednakże IBS to takie schorzenie, w którym ciężko jest określić i wyznaczyć konkretną dietę. Najlepiej zacznij od poszukiwań w internecie, bądź zaobserwuj zachowanie swoich jelit po spożyciu danych produktów - jeżeli po czymś będą nasilały się objawy jelita nadwrażliwego - usuń te produkty z jadłospisu.

I podstawa leczenia IBS to unikanie nadmiernych stresów. Dla lepszych rezultatów możesz udać się np. do psychologa.

Musisz pamiętać również o tym, że tego schorzenia nie da się wyleczyć, można jedynie zwalczać objawy dla większego komfortu życia. Sam leczę się na tą chorobę już przeszło 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Weterankiem, dodam tylko, że mnie gastrolog również stwierdził zjd ( nie neguję tej diagnozy), zapisywał leki, po których rzeczywiście było lepiej. Gdy jednak przeszłam na dietę bezglutenową ( raz na jakiś czas robię krótkie odstępstwo i to czuję ;), mogłam leki odstawić i czuję się o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...