Skocz do zawartości
Forum

Czy to już jest astma?


asmara

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na wstępie przytoczę cytat:
''Astma to jedna z najczęściej występujących chorób układu oddechowego. Spowodowana jest przewlekłym stanem zapalnym oskrzeli, mającym zwykle podłoże alergiczne, które prowadzi do zwężenia ich światła. Nazwa tej choroby wywodzi się z języka greckiego i dosłownie oznacza – świszczący oddech. Właśnie charakterystyczne świsty w czasie oddychania są podstawowym objawem astmy, który daje nadreaktywność oskrzeli. Inne symptomy choroby to: • suchy kaszel, męczący zwłaszcza nocą; • mniej lub bardziej nasilone uczucie duszności, braku powietrza, ściśniętej klatki piersiowej. W ciężkim napadzie astmy może dojść do duszenia się i całkowitej niemożności oddychania. ''

Jako dziecko przedszkolne miałam astmę dziecięcą. Miałam takie symptomy jak suchy męczący kaszel w nocy, świszczący oddech.
Potem to z czasem zniknęło po odpowiednim leczeniu. Teraz mam 20 lat i to chyba powraca. Pojawiają się u mnie symptomy charakteryzujące astmę, ale tylko w danych przypadkach. Świszczący oddech- tylko po wysiłku, np. bieganiu lub fitness. A duszności (bardzo mocne) po wypiciu alkoholu. Ostatnio na imprezie już straciłam nad tym kontrolę i bardzo się przestraszyłam bo nie mogłam nabrać powietrza do płuc. Na co dzień w ogóle prawie nie mam z tym problemu, nie pojawiają się ty symptomy. A kaszel w ogóle.
I teraz się zastanawiam... Dlaczego tylko wtedy to się dzieje? I czy to już jest poważne?

Jeszcze dodam, że jestem alergiczką. Mam alergię na trawy, pylące rośliny, też uaktywnia mi się powoli na sierść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...