Skocz do zawartości
Forum

Diagnostyka przy Hashimoto


Avie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam diagnozę odnośnie Hashimoto od 3 lat. Potrzebuję porady odnośnie badań. Przy okazji tsh, ft3, ft4, usg tarczycy stwierdziłam, że zrobię jeszcze kilka badań odpłatnych. Nie badałam nigdy witaminy d, hemoglobinę mam zawsze wysoką (więc ferrytyna pewnie w normie), kortyzol wyszedł mi ostatnio 3-krotnie większy niż górna norma (doktorka nie widzi w tym nic dziwnego). Podejrzewam u siebie IO, gdyż w zasadzie wszystkie objawy się zgadzają. Przygotowuję się do ciąży. Myślę o badaniu kortyzolu z dobowej zbiórki, prolaktyny, acth, czyli coś w kierunku zbadania nadnerczy, przysadki i diagnozowania IO.
CRP mam zawsze podwyższone, glukoza mi wychodzi stopniowo z każdym badaniem wyższa. Triglicerydy i cholesterol udalo mi się ładnie zbić do normy. Od roku niby jestem ustabilizowana pod kątem hormonów (tsh w okolicy 0,7), ale ostatnie dwa miesiące pomimo diety przytyłam 10 kg i coraz gorzej znowu się czuję...
Suplementuję selen, cynk, wit. d, a, e, omega 3, magnez+b12, kwas foliowy. Jeszcze jestem na antykoncepcji hormonalnej, próby wątrobowe mam wzorcowe.
Proszę o poradę na jakie badania się zdecydować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...