Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badania EEG


jaga1118

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat. Neurolog podejrzewa u mnie bole glowy trójdzielno - autonomiczne. Od jakiegoś czasu miewam bole w prawym oczodole ktore pulsują do ucha i tylu glowy. Lekarz zlecił mi badanie EEG głowy. Prosze o pomoc w interpretacji wynikow.

Obfity, regularny rytm alfa we wszystkich odprowadzeniach, o częstotliwości fal 10,50-11 c/sek. z amplitudami w odprowadzeniach tylnych do 50-70 uv. Rz. zaznaczona obustronnie. W odprowadzeniach poprzecznych zwłaszcza przednich, nieco bardziej po stronie prawej występują też w małych ilościach rozsiane fale theta 6 c/sek. do 20-30 uv. Podczas Hw. w odprowadzeniach tylnych narastające zaostrzenia rysunku fal alfa, amplitudy do 80 uv., w odprowadzeniach przednioskroniowo - ruchowych po stronie prawej więcej fal theta. Pod wpływem Sb. przejściowe zaostrzenia w potylicy.

Zapis spoczynkowy w granicach normy, pod wpływem hyperwentylacji z zaostrzeniami czynności podstawowej w okolicach tylnych i śladowymi zmianami w przednioskroniowo - ruchowych po stronie prawej.

Z góry bardzo dziekuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...