Skocz do zawartości
Forum

Wgłębienie tarczy nerwu wzrokowego


Gość MarcinnicraM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinnicraM

Od jakiegoś czasu regularnie odwiedzam klinikę okulistyczną gdzie jestem badany pod kątem jaskry. Robiłem tam badania : pole widzenia, HRT, GDX, no i oczywiście za każdym razem ciśnienie wewnątrzgałkowe. Wszystkie wyniki wyszły NIE jaskrowo, ale dowiedziałem się że moje tarcze nerwu wzrokowego wyglądają jak u osób z zaawansowaną jaskrą. Od około roku zakrapiam oczy kroplami na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dodam że w moim przypadku te wgłębienia tarczy oczu są prawdopodobnie poporodowe. Na kolejną wizytę jadę dopiero za rok. Chciałem zapytać jakie czynniki mogą mieć wpływ na jeszcze większe pogłębienie się tarczy nerwu wzrokowego ? Czego należy unikać a na co zwracać szczególną uwagę? Jakie rodzaje sportu nie należy uprawiać (np. co z siłownią) ? Czym może jeszcze oprócz Jaskry grozić tak duże wgłębienie tarczy oczu ? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Kolejna wizyta dopiero za rok? Czy to nie za długo? Na pewno powinieneś pamiętać o zdrowej diecie, pełnej witamin i minerałów (szczególnie witaminy A). Poza tym trzeba unikać przemęczania wzroku; pomieszczenia, w których przebywasz muszą być dobrze oświetlone; nie możesz długo siedzieć przed komputerem czy telewizorem be przerw. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, i u mnie wykryto cos podobnego. Nie mam jaskry, a moje tarcze nerwu wygladaja jak w zaawansowanej jaskrze. Jednoczesnie pole widzenia, cisnienie mam ok. Mimo to przyjmuje krople na jaskre, ktore nie hamuja zaniku nerwu. Mam pytanie do autora tematu jeśli zaglada, albo kogos kto sie zna czy nerw nawet zakladajac przyczyny okoloporodowe bedzie zanikal nadal czy zatrzyma sie? Jak u autora po tych latach sytuacja wyglada? Mimo przyjmowania kropli od wielu lat nerwy wciaz zanikaja, z roku na rok wynik mam slabszy.

Odnośnik do komentarza

Mam rozpoznaną jaskrę kąta wąskiego, ale to dopiero po kilku latach badań. Mój okulista wcale nie spieszył się z ostatecznym postawieniem diagnozy, a co dopiero z zapisywaniem leków ( długo nie było podwyższonego ciśnienia, natomiast HRT, GDX, pole widzenia wskazywały na możliwość jaskry). Nie rozumiem, dlaczego tak pochopnie są stosowane krople, które przecież nie są obojętne dla organizmu. Też mogę mieć od dzieciństwa ścienienie nerwów wzrokowych. Co rok przechodzę dokładne kontrole i na szczęście stan się prawie nie pogarsza. Kropli nadal nie biorę, za to w momencie, gdy ciśnienie zaczęło być podwyższone ( i to nie bardzo, bo 21-23 ), zostałam skierowana na zabieg irydotomii laserowej. Może skontaktuj się z innym okulistą? Ja kilku zmieniłam zanim trafiłam na obecnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...