Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha skóra. POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Poszukuje dobrego lekarstwa, najlepiej domowej roboty, na bardzo sucha skórę. Zaczęło się wczoraj wieczorem. Zauważyłam, że skóra w okolicach oczu i ust jest sucha. Dzisiaj skóra jest BARDZO sucha, piecze i jest bardzo naciągnięta. Próbowałam załagodzić kremem nawilżającym, ale jest niestety gorzej. Proszę o radę, jak najlepiej nawilżyć skórę? Dziękuję za każdą odpowiedz

Odnośnik do komentarza

nie ma jednego lekarstwa na bardzo suchą skórę. skoro widzisz u siebie takie przesuszenie to znaczy, że musisz jak najszybciej działać. idź po dobry krem najlepiej do apteki. pytaj o składniki dogłębnie nawilżające. ja mogę polecić np oeparol z naturalnym olejem z wiesiołka no i trzeba smarować tak często jak wymaga tego skóra. a jak problem i tak nie zniknie to jak najszybciej do lekarza. bo taka sucha skóra może być objawem poważniejszych chorób.

Odnośnik do komentarza
Gość TrattoriaV

A nie lepiej znaleźć jakiś gabinet medycyny estetycznej? I zdecydować się na jakiś zabieg regenerujący skórę? Ja właśnie wybieram się na taki zabieg z wykorzystaniem preparatu Restylane Skinboosters. osobiście nie moge sie doczekać efektów ;) Może też z tego powodu, że mam już doświadczenie i to bardzo pozytywne z Restylane Kysse- miałam nim powiekszane usta.

Odnośnik do komentarza

U mnie domowe sposoby niestety nie wystarczają. Ale bardzo dobrą alternatywą są kosmetyki z naturalnym składem. Ja uwielbiam kosmetyki konopne. Mają działanie silnie nawilżające. Sprawdzaja się nawet dla skóry z problemami. Zerknij na https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Annabis/27
maja bardzo dobrej jakości kosmetyki konopne sprawdzonych producentów.

Odnośnik do komentarza

Do takiej bardzo suchej skóry właśnie najlepszy jest atoperal, pomaga mojemu dziecku, które m azs i super się sprawdza przy mojej wysuszonej skórze. Skóra już nie swędzi tak jak wcześniej, jest bardzo gładka, nie jest już zaczerwieniona. Bardzo szybko można zauważyć efekty. Produkt pomaga, warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Nie można ot tak pozbyć się suchej skóry. Tylko regularna, dobra pielęgnacja przyniesie efekty. Spróbuj zmienić dotychczas stosowane kosmetyki na te z naturalnym składem. Po takiej zmianie maja skóra wygląda pięknie i nie mam przykrych niespodzianek. Wiem że czytanie składów może być problematyczne, mi na początku sprawiało to wiele trudności, bo nie znałam tych wszystkich nazw, ale znajoma poleciła mi aplikację na telefon do analizy składów Skanerka. Spróbuj, może i u Ciebie się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza

Możecie zorientować się czy w gabinetach w Waszej okolicy wykonywane sa zabiegi kolagenowe, sama się na niego wybrałam i osobisćie jestem zadowolona z efektów;
https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/kolagen - na stronie jest opis zabiegu:
nawilżona skóra
odżywiona
jak również mam mniej zmarszczek

Sama również miałam problem z suchą skóra i niestety ale kosmetyki nie zdawały rezultatu.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko miało alergiczne zmiany na skórze i przez to sporo używaliśmy bardzo dobrych emolientów atoperal. Sama też używałam np. balsamu do ciała i on mi nawilżał tak ciało, jak żaden inny krem, którego używałam. Nawet drogie kremy nie dawały takiego efektu.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam mezoterapie iglowa z jakimś fajnym nawilżającym koktajlem albo Skinbooster też niesamowicie nawilża. Najlepiej udać sie do lekarza medycyny estetycznej który indywidualnie dobierze plan zabiegów. Niesamowicie lekarze są w Polskim Instytucie Medycyny i Kosmetologii. https://pimik.pl/wplyw-zabiegow-medycyny-estetycznej-na-psychologiczne-i-spoleczne-wymiary-zdrowia/ 

Odnośnik do komentarza

Najlepiej wybrać coś sprawdzonego i zalecanego przez dermatologów, ja stawiam na krem Atoderm. Można stosować na całe ciało, szybko przynosi ulgę, porządnie nawilża, opakowanie bardzo wygodne z pompką, produkt bez zapachów, które często drażnią jeszcze bardziej skórę. Stosuje regularnie i widzę znaczą poprawę w jakości mojej skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...