Skocz do zawartości
Forum

Borelioza?


Gość GaskaBalbinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GaskaBalbinka

Witam. 2 tygodnie temu w czwartek zauwazylam na nodze czerwony guzek i czerwona plame dookola, miala ponad 3 cm. W piatek rano byla juz blada i zostal maly slad jak po komarze dlatego nie szlam do lekarza. W ciagu dnia jedbak plamka troche znowu wyszla, w sobote juz jej nie bylo. Do tej pory mam malutki guzek w tym miejscu. Nie wiem co moglo mnie ugryzc, w srode wieczorem bylam na wsi. Od poniedzialku bolal mnie wezel chlonny w pachwinie, boli lekko gardlo i glowa. Pije teraflu, wezel przestal bolec ale objawy przeziebienia dalej mam. Czy to moze byc borelioza czy po prostu zbieg okolicznosci? Gdybym wiedziala co mnie wtedy ugryzlo to sytuacja bylaby jasna a tak to ciezko stwierdzic.

Odnośnik do komentarza

Też radziłabym zrobić test. Z tego, co pamiętam, to moja mama miała coś podobnego. Nie widziała kleszcza, ale był właśnie taki ślad po ugryzieniu. Potem dzięki badaniom okazało się, że to jednak borelioza... Jeśli masz kota lub psa, pamiętaj, że często od nich można "złapać" kleszcza, warto więc kupić jakiś preparat na kleszcze .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...