Skocz do zawartości
Forum

Soczewki kontaktowe


Mee_e1e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie co to soczewek kontaktowych mianowicie jestem ich użytkownikiem od kilku dni i pytania to:
- czy "zaczerwienienie oczu" to jedna żyłka już się zalicza czy bardziej jest tu mocne zaczerwienienie oczu brane pod uwagę?
- płyn dezynfekujący może być przechowywany w pojemniczku na soczewki? mam tu namyśli wlanie płynu do pojemniczka na soczewki i po 6-8 godzinach zdjęcie soczewek i umieszczenie ich w tym płynie jest dobrym rozwiązaniem? czy bardziej zainwestować w małą buteleczkę płynu i mieć przy sobie zawsze świeży płyn?(jeśli tak to czy jednorazowe użycie takie płynu w ten sposób będzie bardzo złe czy można raz tak zrobić)??
- czy jak soczewka mi się skręca w taki jakby rulonik po zdjęciu to zła oznaka? czy po prostu jej "wysuszenie" po noszeniu to sprawia ponieważ po przemyciu jest już normalna...??

Odnośnik do komentarza

1.Bardziej to mocne zaczerwienienie się liczy oraz pieczenie i łzawienie.
2.Płyn przechowuj w butelce i nalewaj do pojemniczka gdy zdejmujesz soczewki. Nie wlewaj płynu wcześniej do pojemnika na soczewki-płyn wywietrzeje i nie będzie miał żadnej wartości.
3.To nic takiego, po prostu jest sucha i dlatego skręca się w rulonik, włóż ją do płynu i pozwól jej się nawilżyć

Odnośnik do komentarza
Gość melisa9022

Ja też uważam, że dobry optyk odpowie na wszystkie Twoje pytania i dodatkowo sprawdzisz sobie, czy z Twoim wzrokiem wszystko jest w porządku. Możesz też zerknąć sobie na stronę https://www.twojesoczewki.com/soczewki-kontaktowe-toryczne/6871-monovision-daily-hd-toric.html Tam znajdziesz świetne soczewki, które na pewno będą idealne dla Twoich oczu.

Odnośnik do komentarza

U mnie soczewki powodowały niestety uczulenie. Nie mogłam nosić, zdecydowałam się dlatego na korekcję laserową wzroku w szpitalu Medicover w Warszawie. Kilka sekund wszystkiego, dwa dni lekkiego bólu gałki ocznej. A teraz już na zawsze spokój i z okularami i z soczewkami. Najlepiej zainwestowane pieniądze jak na razie. Od 2 tys za oko można zabieg robić, zależy też jaką metodą ale ta najtańsza też skuteczna i bezpieczna. Nic nie boli.

Odnośnik do komentarza

ja w soczewkach problemu nigdy nie mialam ale do czasu... oczy coraz bardziej czerwone, piekly i swedzialy.. okulista stwierdzil obecnosc nuzenca mimo ze ja sie upieralam ze to zmeczenie.. soczewki odstawione, wzmozona pielegnacja, kupilam chusteczki titiol https://retinea.pl/titiol/ plus leki od lekarza i prawie rok wyjety z zycia... pasozyt pokonany, wrocilam do soczewek i jest ok. jesli wiec cos cie niepokoi to do okulisty a nie na fora !

Odnośnik do komentarza

Ja też nie mam problemów z soczewkami. Może dlatego, że przed ich używaniem wybrałam się do okulisty, który po dokładnym badaniu stwierdził, że moje oczy będą tolerowały soczewki kontaktowe. Pokazał mi też jak je zakładać i w tej chwili nie mam z tym problemu. A że nie bardzo lubię chodzić po sklepach soczewki zamawiam przez internet. Mam sprawdzony sklep https://optiland.pl/ w którym ceny soczewek i płynów są dużo niższe od tych w sklepach stacjonarnych. Do tego ich jakość jest też bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej się wybrać na zabieg laserowej korekcji wzroku jak Lentivu ? Moim zdaniem jest to lepsza opcja. Tym bardziej, ze prędzej czy później pojawia sie po soczewkach coś takiego jak zespół suchego oka. Czy inne stany zapalne.

 

Odnośnik do komentarza

Tutaj akurat nie bardzo jest nawet co porównywać. Okulary to spoko opcja, ale do biura, pracy siedzącej, a na pewno nie dla osoby aktywnej czy nastolatka. Od kilku lat używam wyłącznie soczewek i był to jeden z najlepszych kroków, jakie podjęłam. Dlaczego? Z kilku powodów, ale przede wszystkim ze względu na wygodę. Mogę w nich pływać, grać, a poza tym to nie jest wielki wydatek. Zamawiam w sklepie alesoczewki.com i całkiem nieźle na tym wychodzę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...