Skocz do zawartości
Forum

Wzrost u 16-latka


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie dotyczy wzrostu. Jestem chłopakiem. Obecnie mam 16 lat i 8 miesięcy oraz 171 cm wzrostu. Myślę, że to dość mało jak na mój wiek. Moja matka ma 160 cm wzrostu, a ojciec 174 cm. Chciałbym zapytać, ile jeszcze mogę urosnąć? Teoretycznie mężczyźni rosną do 21 roku życia, więc niby mam jakieś szanse. Byłbym w stanie urosnąć do 180 cm? Prosiłbym o odpowiedź jeszcze odnośnie porad, co jeść, co robić żeby przyśpieszyć wzrost.

Odnośnik do komentarza
Gość martyna_939

na pewno powinieneś się dobrze odżywiać, jeść odpowiednie proporcje białko-węglowodany-tłuszcze (o tych ostatnich nie zapominaj, tylko wybieraj te nienasycone)
od używek raczej stroń - wiadomo, ale od czasu do czasu możesz napić się jakiegoś alkoholu, nie popadajmy w paranoję

co do Twojego wzrostu, to róznie to bywa z genetyką, czasem ludzie mają pdoobny wwzroist do dziadków, a nie do rodziców. masz 16 lat, więc masz szansę na to, aby urosnąć

Odnośnik do komentarza

Papierosów nigdy nie paliłem, alkohol piję naprawdę rzadko. Co do dziadków, babcia ma około 165 cm a dziadek 171-172. W przeszłości być może byli wyżsi. Przyjmować jakieś suplementy? Jeśli tak, to jakie? Co do ćwiczeń, to podobno trzeba 30 min dziennie na np. jazdę na rowerze, bieganie lub pływanie. W moim przypadku jazda na rowerze. Proszę o jak najwięcej porad.
To mój pierwszy temat więc nie wiem czy tu też wypowie się jakiś lekarz czy wyłącznie użytkownicy?

Odnośnik do komentarza

Mężczyźni mogą rosnąć nawet do 20 roku życia choć okres najszybszego wzrostu przypada na czas skoku pokwitaniowego ( najczęściej między 12 a 14 rokiem życia ) później tempo wzrostu maleje i między 18 a 20 rokiem życia dochodzi do całkowitego zakończenia procesu wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...