Skocz do zawartości
Forum

Ugryzienie przez kota a wścieklizna prosze o pomoc.


Gość luiiiiizaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luiiiiizaaaa

Dzień dobry
Syn 4 lata został dwa dni temu ukąszony w rączkę przez kota nie wiadomego pochodzenia. W zasadzie są to trzy malutkie kropeczki które na chwilę obecną zamieniły sie w strupki. Wybieramy się z dzieckiem w poniedziałek w celu zaszczepiona lecz do tego czasu w naszym domu przebywają dzieci rodziny i mam w związku z tym pytanie czy jest realne ryzyko ( biorąc pod uwagę że kot mógł być chory ) ze mój syn może zarazic inne dziecko tym wirusem i jeżeli rąk to czy juz teraz może być nosicielem i zaraźac czy po upływie jakiegoś tam czasu. Czy w ogóle istnieje ryzyko że kot go zaraził?
Dzieci razem się bawią, dziś zauważyłam że nawet piły z jednej butelki wodę i od razu wpadłam w panikę, ponieważ nazywała się że chory człowiek też jest zagrożeniem dla otoczenia. Prosze o pomoc bo swoje dziecko zadzczepię ale czy mówić rodzinie żeby szczepień swoje dzieci ponieważ miały kontakt ze ślina mojego syna który został draśnięty zębami prze kota. Przecież to jakaś absurdalna sytuacja natomiast mnie męczy. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Żeby zarazić się wścieklizną, zarazki muszą przeniknąć do krwiobiegu, a podstawową drogą zakażenia wirusem wścieklizny jest pogryzie lub oślinienie uszkodzonej skóry lub błon śluzowych przez chore zwierzę. Tak więc nie sądzę, by pozostałym dzieciom coś groziło, ale na wszelki wypadek możesz się dopytać, gdy już pójdziesz z synkiem na szczepienie

Odnośnik do komentarza
Gość luiiiiizaaaa

Dziękuję
Dziecko zostało zaszczepione przeciwko tęzcowi na drugi dzień po ugryzieniu i dostało skierowanie na zastrzyki z tym ze dopiero na poniedziałek mamy termin . Nie zdążyłam juz z tego stresu zapytać czy dzieciom które mają kontakt z ugryzionym dzieckiem cos zagraża tym bardziej że miały kontakt z jego ślina poprzez picie z jednej butelki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...