Skocz do zawartości
Forum

Rak jelita grubego


Rekomendowane odpowiedzi

ka-wa, chodzi o kogoś z mojej rodziny. Wczoraj się dowiedzieliśmy, ale to były wstępne badania i jeszcze nie wiadomo, czy są przerzuty, które to stadium etc. Wszystko wyklaruje się w tym tygodniu.

Czytałem w internecie trochę na ten temat i póki co wiem tylko tyle, że to jedno z najgorszych dziadostw. A chcąc poznać wroga, napisałem tutaj.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, podobne przypadki nic nie wniosą,bo każdy jest inny,
zależy w jakiej fazie jest rak wykryty,jeśli we wcześniejszej usuwają część jelita ,jakie rokowania na przyszłość,nie wiadomo ,
mój kuzyn tak późno zgłosił się do lekarza ,że z jelita już zrobiło się sitko,zmarł,jedno co "dobre" ,to długo się nie męczył.

"Wroga" i tak nie poznasz,tak ,że nie warto skupiać się na innych przypadkach.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość kasiacom01

U mojej teściowej stwierdzono raka jelita grubego, jest po operacji właśnie odebrała wyniki badań, czy ktoś może mi powiedzieć co one oznaczają i jakie bedzie leczanie i jakie ma szanse?
OPIS MAKROSKOPOWY
1. Przerzut raka gruczołowego do krezki jajnika
2. Węzły chłonne z rozczynowym rozrostem grudkowym No III
3. Rak gruczołowy jelita grubego G2. Nowotwór nacieka tkankę tłuszczową okołojelitową, ścianę jelita cienkiego. Cechy inwazji naczyń limfatycznych i nerwów. Poza guzem przerzuty raka gruczołowego w sieci Przerzut w węźle chłonnym No I/XI

ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE
1-3 rak gruczołowy jelita grubego
Przerzuty nowotworowe w węźle chłonnym No I/XIV
G2, pT3, pN1a, MAC C2

Odnośnik do komentarza

Obecnie szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi ma darmowe badanie kolonoskopii w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Jeśli w rodzinie ktoś chorował na niego warto profilaktycznie wykonać takie badanie gdyż choroba może być uwarunkowana genetycznie.

Odnośnik do komentarza

Miałam przypadek w rodzinie . Rak jelita grubego nie jest Grozny wykryty we wczesnym stadium .Leczenie odbywa sie w taki sposób iż następuje leczenie operacyjne (usuniecie chorego fragmentu jelita) a później chemioterapia. Chemioterapia polega na podawaniu dawek chemii ( skutki nie są straszne gdy podaje sie chemie łagodną ). Wszystko zależy od organizmu , jak reaguje czy wypadają włosy.Na początku człowiek chudnie to wiadomo,lecz przy odpowiednim odżywianiu szybko może wrócić do zdrowia .Noi na końcu wizyty kontrolne :) noi wiadomo dobry lekarz sie liczy Polecam w Brzozowie lek. Izabela Gładysz nie jednego wyleczyła bardzo dobra specjalistka.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nei wiesz jakie są pierwsze objawy raka jelita grubego i masz podejrzenia to trzeba przede wszystkim zmienić dietę, gotować bez niesprzyjających przypraw, robić dużo soków z zielonych warzyw i to po to, aby wszelkie witaminy oraz mikroelementy, które wspomogą walkę z rakiem poprzez odkwaszenie i regeneracje organizmu. najważniejsze jest, aby odstawić cukier, który powoduje rozrost komórek nowotworowych. Z przypraw polecam skupić się przede wszystkim na kurkumie, imbirze (najlepiej nie chińskim!) i szpinaku, który zawiera w sobie antyoksydanty, wspierające mechanizmy obronne w organizmie człowieka. Zaś w przypadku, gdy rokowanie nie są najlepsze i dojdzie już do przerzutów nowotworu jelita grubego do wątroby można zapisać się, nawet bezpłatnie na badanie można zapisać się do jednego z miast gdzie znajduje się Centrum Medyczne Pratia https://pratia.com/rak-jelita-grubego-przyczy ny-objawy-leczenie-przerzuty/

Odnośnik do komentarza
Gość Były chory

Trudno polegać na takich opiniach. Od diagnoz i metod leczenia są lekarze. Przeżywałem taki okres 3 lata temu ze skutkiem pozytywnym. Była i radoterapia i zabieg chirurgiczny i chemioterapia. Na razie jest ok.
Jakieś sugestie - nie słuchać szarlatanów / zbytnio nie brać do serca sugestii i rad internetowych - tam raczej nie wypowiadają się ci co powinni, poddać się wszelakim formom lecenia. Być może jak w życiu potrzeba trochę zwykłego szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Gość Medycyna Praw Natury

rak jelita czyli złość nie do strawienia - Medycyna Germańska opisuje przyczyny każdej tzw choroby, nowotworu. Proszę obejrzeć video, gdzie jest dużo informacji o tym nowotworze (ale i też o wielu innych):

Odnośnik do komentarza

Moja mama zmarła na to dziadostwo dowiedziała się późno rąk był na jelicie z przerzutami , żyła od czasu wycięcia kawałka około 7miesiecy chyba rak przerzucił się na wątrobę .długo w poprzednich latach skarżyła się na migreny, silne bóle głowy , anemię .w późniejszym stadium omdlewala nawet i dostawala silnego bólu brzucha.trzeba pamiętać i być pewnym cały czas ,że dzieje się coś złego.nie dawać się omamić lekarzom co poda tabletkę, zastrzyk i że będzie wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość kiełbi0@gmail.com
W dniu 7.05.2019 o 13:42, Gość Medycyna Praw Natury napisał:

rak jelita czyli złość nie do strawienia - Medycyna Germańska opisuje przyczyny każdej tzw choroby, nowotworu. Proszę obejrzeć video, gdzie jest dużo informacji o tym nowotworze (ale i też o wielu innych):

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...