Skocz do zawartości
Forum

Co powoduje utratę wzroku?


Gość sedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 28 lat,jestem zdrową kobietą lecz od pewnego czasu pojawił sie u mnie zanik pola widzenia w lewym oku zostałam skierowana na badanie OCT, opis do tego badania to- Profil dołeczka zniesiony, w jego okolicy widoczny okalny twór o wzmozonej refleksyjności (odpowiadajacy widocznej wziernikowo białawej zmianie).Dwa podobne ,ale mniejsze ogniska widoczne przy lukacach naczyniowych dolnych. Przy zmianie widocznej centralnie-obrzęk. Lekarz ,który przeprowadzał mi te badanie stwierdził,że takie objawy mogły zaistniec przy wypadku, uderzeniu w głowe ale nic takiego nie miało miejsca, następnym podejrzeniem są choroby wirusowe , które mogły spowodować takie zmiany. Powiedział mi,że trzeba znaleść przyczyne ?Nie potrafił odpowiedzieć mi na takie pytania jak :czy to co zostało zdiagnozowane może spowodować utrate wzroku? czy może przejsc mi to na drugie oko? Jakie choroby wirusowe mogły spowodować takie zmiany w oku, i co mam teraz robić? Proszę o pomoc?

Odnośnik do komentarza

Niestety jedynie na podstawie takiego opisu nie da się znaleźć przyczyny takiego schorzenia. Jeśli nie masz pełnego zaufania do lekarza, który zalecił badanie, zawsze możesz się udać na konsultację do innego specjalisty. Nie lekceważ tego problemu!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...