Skocz do zawartości
Forum

Zwichnięcie boczne łokcia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 22.05.2015 doznałem urazu stawu łokciowego. Ręka zostala unieruchomiona w gipsie na 4 tygodnie pozniej jeszcze na tydzień w opatrunku z bandaża elastycznego. Po tym czasie lekarz ortopeda skierował mnie na rehabilitacje. Mam problem z dostaniem sie do lekarzy na NFZ i zapisałem się prywatnie na rehabilitacje aby troche przyspieszyć powrót do zdrowia. Po dwóch spotkaniach jest delikatna poprawa jesli chodzi o wyprost łokcia, ze skrętem nadgarstka (wkręcanie żarówki) nie ma problemu podczas kata prostego, natomiast gdy wykonuje te ruchy i prostuje rękę, czuje kucie z boku łokcia, Fizjoterapeuta twierdzi że łokiec może byc niestabilny (ale to się okaże po dłuższym czasie rehabilitacji),mówi też że jest delikatny luz w stawie. Sam podczas wyprostu i zginania łokcia odczuwam bezbolesne "pstrykanie". Nie wiem czy mam przerwać rehabilitacje i pilnie zgłosić sie do lekarza, czy dokończyć cwiczenia (zostało) 8 spotkań. Jak często powinno się cwiczyć staw po zwichnięciu tak żeby bardziej nie uszkodzic? I czy objawy takiego "pstrykania" i delikatnego"przeskoku" to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...