Skocz do zawartości
Forum

Czy alergia nie będzie uciążliwa?


Gość lekkopsychiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lekkopsychiczna

Witam.
Mam uczulenie na koty chociaż pragnę tego zwierzątka od kiedy pamiętam. Jednak nie objawia się ona w jakiś uciążliwy sposób (jedynie lekko swędzące nosa i czasami kichanie), a czytałam gdzieś, że z czasem można się do tego nawet przyzwyczaić. Czy to prawda? Czy po przygarnięciu kota alergia będzie na tyle mało uciążliwa, że będzie dało się z nią żyć? :)

Odnośnik do komentarza

Przemyśl to dobrze, bo kot to nie zabawka. Nie wolno go wyrzucić, bo się kicha. U mnie wykryto kiedyś alergię na kilka rzeczy, w tym na sierść psa i kota, ale wokół mnie zawsze były koty (u rodziny, znajomych, kiedyś nawet jednego wzięliśmy do domu) i może to pomogło, bo dzisiaj jestem szczęśliwą posiadaczką kocura i nie reaguję na niego alergicznie. Porozmawiaj o tym z lekarzem albo postaraj się przebywać w miejscach, gdzie kot jest stałym bywalcem. Wtedy ocenisz rozmach swojej alergii i wszystko będzie jasne :) Ewentualnie pomyśl o zwierzątku z włosami zamiast sierści (niektóre pieski tak mają, o kotach nic mi nie wiadomo).

Odnośnik do komentarza

Skoro chcesz mieć zwierzaka, to pomyśl o odczulaniu się.
Póki nie będziesz pewna co do tego, że objawy się nasilą i nie będą Ci przeszkadzać, to nie bierz żadnego kota. Przemyśl to dobrze, bo zwierzak to duża odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...