Skocz do zawartości
Forum

Nasilenie objawów Miasteni / samowolne zwiększenie dawki leków.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie:
przepisana dawka 6x60mg ale zaostrzyły mi się objawy i taka dawka nie wystarcza. Biorę 8x60mg. Boję się, że zbyt mała dawka zaostrzy chorobę a zbyt duża spowoduje przełom holinergiczny :/

Do neurologa idę za 5 dni i nie wiem jak do tego czasu przeżyję.
Chyba będę cisnął te 8 tabsów. Czytałem wypowiedzi innych ludzi chorych na tą chorobę i co niektórzy przyjmują takie dawki i do tego sterydy. Może żołądek jakoś wytrzyma kolejne obciążenie.
Jakieś mądre słowa?

Odnośnik do komentarza

A chorujesz na to bądź wiesz cokolwiek o tej chorobie?
Zaostrzenie może spowodować wysiłek itp a może być nie znany powód zaostrzenia.
Myślę, że może upały ale jakoś tamto lato w ogóle nie dawało się wyznaki.
Wysiłku nie miałem od ostatniej wizyty koleżanki ;) także nie wiem. Może choroba postępuje sama z siebie a może przyjmuje zbyt małe dawki leków.
Spotkałem się z historiami chorych, którym lekarze kazali samemu dawkę sobie dostosować zaczynając od dawki x wchodząc wyżej lub niżej o 1 tabletkę.
Raczej nie oczekuje porady co zrobić, tylko wypowiedzi chorych na to co ja jak bywało w ich przypadku.

Odnośnik do komentarza

Nie,nie choruję ale mam dużą wiedzę na temat chorób z autoagresji i wiem że jeden drobny czynnik może zaowocować dość dużą produkcją przeciwciał.
Być może ktoś kto choruje na Miastenię odezwie się. Ty jesteś pierwszą osobą z jaką się spotkałam na tym forum. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...