Skocz do zawartości
Forum

chondromalacja kolana


Gość aldonka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszny ból w obu kolanach, uniemożliwia mi to w zasadzie normalne funkcjonowanie, ortopeda z nfz wręcz mnie wyśmiał i powiedział, że to chondromalacja, przez 3 miesiące przepisywał bardzo mocne środki przeciwbólowe i na tym koniec... poszukuję dobrego specjalisty prywatnie w warszawie lub okolicach, myślałam o jakiejś klinice z profilem dla leczenia sportowców, może mają tam lepszy sprzęt do rehabilitacji, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza

dorzucił jeszcze glukozaminę, ale nic poza tym... sam mówił, że rehabilitacja jest kluczowa, ale nie dostałam żadnego skierowania, tylko kolejne recepty. Dlatego poszukuję jakiejś naprawdę dobrej kliniki, nie chcę znowu się nadziać na takiego 'specjalistę'

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra11

Poczytaj w Internecie kto jest dobrym specjalistą w Twoim mieście. Ja osobiście polecam dr. Kurka. Poproś w przychodni najpierw o wydruk dokumentacji choroby. Zarejestruj się do innego lekarza, pokaż mu papiery a na pewno da skierowanie na fizykoterapię. Co do uprawiania sportu...musisz się ograniczać, bo dojdzie do pogorszenia stanu chrząstki, co może skończyć się operacją.

Odnośnik do komentarza

jednak kolejne oczekiwanie na specjalistę, a potem na rehabilitację to następne miesiące oczekiwań... nie skupiam się tylko na konkretnym specjaliście, ale takim miejscu gdzie od razu zajmie się mną i ortopeda i rehabilitant. W ogóle zastanawiam się, czy w takich przychodniach dla sportowców przyjmują 'zwykłych śmiertelników' :D jednak nie ryzykowałabym już z nfz. Niestety musiałam zrezygnowaćw ukochanego roweru, właśnie tak jak mówisz

Odnośnik do komentarza

Carolina Medical Center - jedno z najlepszych w Polsce.

Ponadto tu masz kilka gabinetów fizjoterapii:

MobileMed http://www.mobilemed.pl/nasi-specjalisci/
Fizjo Med Poland http://www.terapia-manualna.com
Gabinet Fizjoterapii i Masażu http://www.gabinet.waw.pl
fizjo4life http://fizjo4life.pl/rehabilitacja/rehabilitacja-kolana/
to tylko niektóre godne uwagi miejsca z Warszawy.

Odnośnik do komentarza

w Carolinie na pewno są też lekarze. Jednak ośrodek ten ma bardzo dużą renomę, więc pewnie jest bardzo drogi, ale może warto. :)

Poza tym uważam, że więcej pomoże ci dobry fizjoterapeuta sportowy niż lekarz ortopeda.. bo trzeba poprawić biomechanikę stawu w pierwszej kolejności, by zapobiec dalszym powikłaniom. ale rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka

ale chyba najpierw potrzebna jest konsultacja z ortopedą żeby dał jakieś zalecenia temu rehabilitantowi sportowemu? to chyba w tym profemedzie mają takowych, skoro to w głównej mierze przychodnia dla sportowców? :D dobra, będę dzwonić i się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka

zdaję relację: wszystko bardzo profesjonalnie, w końcu moja pierwsza wizyta u ortopedy na której nie potraktowano mnie po macoszemu :) lekarz opowiedział szczegółowo co może mi pomóc, czego unikać, a niedługo - rehabilitacja
wielka ulga

Odnośnik do komentarza

ceny naprawdę spoko, niczym nie różnią się od innych prywatnych gabinetów :) o sprzęcie jeszcze się nie wypowiem, bo rehabilitację zaczynam jutro, dam znać co i jak :) w mojej przypadłości to raczej właśnie praca na sprzęcie niż masaże, zobaczymy !

Odnośnik do komentarza
Gość kilimanjaro

u mnie to też problem z kolanami, stawy mam w opłakanym stanie, także specjalista ewidentnie potrzebny. też pewnie już za długo z tym zwlekam, ale jak to zwykle bywa, ciągle brak czasu na cokolwiek :(

Odnośnik do komentarza

nie no, nie ma co zwlekać ;) bo tym odkładaniem jeszcze sobie większych problemów narobisz... We wczesnym stadium to właśnie często wystarczy jakaś rehabilitacja, ćwiczenia, ale później to może być nieciekawie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...