Skocz do zawartości
Forum

Złamanie kości strzałkowej


Gość Daniel B.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel B.

Witam, 6 dni temu złamałem kość strzałkową, przez pierwsze 3 dni od założenia gipsu nie odczuwałem żadnego bólu, lecz przez ostatnie 2 gdy schylę nogę w stronę ziemi ból jest nieznośny na dodatek palce u stóp robią się całe sine, tylko położenie się na łóżku przemija ten ból. Martwi mnie fakt, że nie zlecono mi żadnych leków przeciwzakrzepowych, a chyba są one konieczne podczas unieruchomienia nogi i wydaje mi się, ból o którym wspomniałem wywołany jest tym, że owych leków nie przyjmuję. Prosiłbym o odpowiedź co powinienem w tym celu robić.

Odnośnik do komentarza

Leki przeciwzakrzepowe w podobnych sytuacjach lekarze zapisują,być może nie były konieczne,nie wiem,
nie ma to raczej związku z bólem , obrzękiem czy sinieniem palców,
tak się może się dziać gdy noga jest w pionie,ale wg mnie masz za ciasny gips,
dużo wypoczywaj ,bo jak masz nogę w pionie,narasta obrzęk ,tym samym utrudnia krążenie ,stąd te objawy.

Ja bym Ci radziła wrócić do lekarza ,porozmawiać o leku przeciwzakrzepowym ,żeby sprawdził też czy gips nie jest za ciasny.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Gipsu to raczej nie rozluźnisz ,jak ruszasz stopą poprawiasz krążenie,zmniejsza się obrzęk i dlatego nie boli,
tak w ogóle, to ruszaj palcami nogi,
nie wiem czy ten gips jest za ciasny,tak gdybam ,jeśli na leżąco jest dobrze, to raczej dobrze masz założony gips,ale nie zawadzi skonsultować się z lekarzem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...