Skocz do zawartości
Forum

Ból kręgosłupa


Gość Magda1414

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda1414

Witam! Moja córka ma 12 lat. Od dłuższego czasu dokuczają jej bóle pleców w okolicy lędźwiowej, ale tylko po nocy. Bardzo szybko się budzi i gdy już się obudzi to musi wstać. Im dłużej leży, tym bardziej ból się nasila. Zdarzało się też sporadycznie, że plecy zaczynały ją boleć jeszcze przed snem, ale tylko jeśli dłuższy czas leżała. Najdziwniejsze jest to że pomaga jej ruch. W weekendy, gdy tylko po obudzeniu wyjdzie z pokoju i siada się, ból utrzymuje się ok.1godz. Gdy idzie do szkoły i wiadomo, to idzie do kuchni to do łazienki to do pokoju, to ból trwa ok.pół godz. Ale gdy córka zrobiła lekką gimnastykę, taką typową na plecy to przeszło jej po 5 minutach! Oprócz tego mówi że rano odczuwa sztywność w kręgosłupie i dlatego zawsze się wygina i rozciąga po nocy. Czasami bolą ją pachwiny. Czy wie ktoś co to może być?

Odnośnik do komentarza

Moje problemy z kregoslupem zaczely sie wlasnie w tym wieku, w okresie szybkiego wzrostu. Pozniej okazalo sie ze to przepuklina i zakonczyko operacja w wieku 24 lat. Proponuje zrobic rezonans corce aby moc jak najszybciej zapobiec najgorszemu i postawic na rehabilitacje i orzede wszystkim operacja to ostatecznosc, ja bardzo zaluje ze sie na nia zgodzilam

Odnośnik do komentarza

W wieku około 14 lat miałem kilkumiesięczne bóle kręgosłupa.
Przeszły.
Po prawie 25 latach pani doktor patrząc w opis rezonansu odcinka lędźwiowego powiedziała, że miałem chorobę - której nazwy już nie pomnę - a jej efektem są guzki Schmorla. Przez te wszystkie lata po dolegliwości nie miałem. Podobno sparwa dość częsta i niespecjalnie groźna.

Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego, że po ruchu przechodzi ból pleców gdyż ruch to zdrowie. A kręgosłup jest tak skonstruowany, że jest do ruchu przystosowany i nie należy go oszczędzać przesadnym spokojem. Być może córka nie śpi w odpowiednich pozycjach czy na odpowiednim miejscu co może powodować różnego rodzaju skurcze, przykurcze etc. Na ból kręgosłupa najlepsze są zatem ćwiczenia, oczywiście wykonywane w odpowiedni sposób.

Blog o zdrowiu z filmami, zdjęciami i poradami:
www.lewandowicz.com.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...