Skocz do zawartości
Forum

Choroba Leśniowskiego Cronna


Rekomendowane odpowiedzi

Bole w boku mam i od paru miesiecynpieczenie zaladka. Lekarka mowi ze zbyt duzo sokow trawiennych ale leki na obnizenie nie pomagaja weiec ti moze bycmcos od tego jelita? Diete mam od roku bo wyszedłem zestluszczenia watroby i jem dalej zdroeo ale niektore rzeczu trzeba bedzie zmienic .
wynik napisze popoludniu bo teraz praca ok?

Odnośnik do komentarza

W chwilach zaostrzenia choroby nie pomaga zwykła dieta, z tego, co sie orientuję, to pomaga jedzona na okrągło gotowana marchewka - mam nadzieję, że lubisz, bo ja nie znoszę ;) Na szczęście nie muszę, ale Tobie życzę zdrowia. Sama borykam się od kilku lat z problemami ze strony układu pokarmowego i wiem, że właściwą dietą można sobie bardzo wiele pomóc.

Odnośnik do komentarza

Choroba Leśniowskiego - Crohna jest to przewlekłe zapalenie końcowego odcinka jelita cienkiego a niekiedy obejmuje inne odcinki przewodu pokarmowego. Charakteryzuje się długotrwałym przebiegiem z okresami zaostrzeń , biegunek i stanów gorączkowych. Leczy się to lekami przeciwzapalnymi (steroidowymi) i rozkurczowymi. Ważna jest dieta - wyklucza się pokarmy zawierające dużo błonnika : ogórki , kapustę, wędliny, grzyby, niedojrzałe owoce. alkohol, kawę i ostre przyprawy.

Odnośnik do komentarza

Nie mam ani goraczki ani biegunki tylko bóle w lewym boku i ciagle mam zdrowe zywienie wiem co jem.
WYNIK BADAN:
Polypi hyperplastici -B [M-73040]
Proctitis chronica non activa medioris gradus partim haemorrhagica -C [43000]
W błonie śluzowej proliferacja utkania chłonnego z tworzeniem grudek chłonnych. Obraz mikroskopowy moze sugerowac chorobe Leśniewskiego-Crohna-A
A- j.cienkie 4 śr, 0,2 cm
B- wstepnica- kilka do 0.2 cm
C- odbytnica - 1 śr. 0.2 cm

to taki wynik jakies sugestie??:]

Odnośnik do komentarza

Ja Ci nie pomogę,bo nie znam tej choroby,ale jak pamiętam ,chyba wspominałam Ci ,że te bóle to raczej od jelit,
przyczyna może być różna ,ale tak się zastanawiam, czy antybiotyki nie przyczyniły się do tego...
A lekarz co Ci powiedział,te zmiany masz tylko w tym odcinku gdzie boli ? Jakie masz zalecenia?Masz jakieś leki?
Tak z ciekawości pytam.
Na razie masz tylko podejrzenia tej choroby,chyba 100% diagnozę ciężko postawić jak nie ma książkowych objawów,
a być może to początek tej choroby.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

darek8787
Nie mam ani goraczki ani biegunki tylko bóle w lewym boku i ciagle mam zdrowe zywienie wiem co jem.
WYNIK BADAN:
Polypi hyperplastici -B [M-73040]
Proctitis chronica non activa medioris gradus partim haemorrhagica -C [43000]
W błonie śluzowej proliferacja utkania chłonnego z tworzeniem grudek chłonnych. Obraz mikroskopowy moze sugerowac chorobe Leśniewskiego-Crohna-A
A- j.cienkie 4 śr, 0,2 cm
B- wstepnica- kilka do 0.2 cm
C- odbytnica - 1 śr. 0.2 cm

to taki wynik jakies sugestie??:]


Jak po weselu?
Czyli histo nie potwierdza tylko sugeruje.
Potrzebne będą dalsze badania i na pewno leki. Leśniewskiego czasem bardzo trudno zdiagnozować bo chorób jelit jest kilka i bardzo są do siebie podobne. Jeśli nie masz biegunek to sukces. Dieta niestety lubi być różna. Napisz mi główne składniki którymi się żywisz bo stwierdzenie że jest dobra to za mało. :P Bierzesz probiotyki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...