Skocz do zawartości
Forum

Wynki badań moczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otrzymalam dziś wyniki badań i zaniepokoił mnie wynik moczu. Proszę o pomoc,lekarza mam dopiero w poniedziałek
barwa żółta
odczyn ph 6,0
ciezar właściwy 1,025
białko ślad
glukoza ujemny
urobilinogen 2,0
ciala ketonowe 5
bilirubina 0,5
nitraty ujemne
leukocyty ujemne
eRytrocyty ujemne
nablonki płaskie - dość liczne w polu widzenia
nablonki okrągłe -pojedyncze w polu widzenia!
Leukocyty 2-4 w polu widzenia
erYtrocyty świeże - 8-12 w polu widzenia
flora bakteryjna-skąpa!
składniki mineralne-pojedyncze kryształy szczawianu wapnia
pasma śluzu -pojedyncze pasma !
Z krwi w normie nie jest:
MCH-32,56
RDW-10,7
Pozdrawiam. Beata

Odnośnik do komentarza

1,5 miesiaca temu miałam badanie ginekologiczne -jest wszystko ok. Badanie cytologiczne-I stopień i cała reszta ok. Ale pobolewala mnie lewa strona brzucha,jelita mi "jeździły" od miesiaca biore tabletki Duspattalin retard (podejrzenie jelita wrażliwego ). USG brzucha watroba sledziona nerki itd- jest ok. Boli mnie czasem lewe biodro i wokół niego. Czy taki wynik badań moczu moze być spowodowany tabletkami ktore zażywam?
Beata

Odnośnik do komentarza

Witam
nerki? To bolące "biodro" to ból lewj strony krzyża, promieniujacy na biodro..... Ból ogromny,biorę wtedy Nimesil,to mi pomaga. Na USG jamy brzusznej o nerkach było napisane tak- położone typowo,prawidłowej wielkości, echostruktura prawidłowa, nie stwierdzono poszerzenia ukm ani cech kamicy nerkowej. Przynerkowy (prawa i lewa) odcinek moczowodu jest niewidoczny Troche .się martwię co wykaże nowe badanie moczu. Jeszcze jedno-lekarz kazał mi jeść żurawinę,ale powiedzialam że nie mogę, bo przy antykoncepcji jest niewskazana.
Beata

Odnośnik do komentarza

Erytrocyty w moczu często są od kamicy. Wprawdzie została wykluczona nerkowa, ale być może coś tkwi w tym niewidocznym moczowodzie. To mogłoby też tłumaczyć bóle biodra. To wszystko jednak do dalszej dignostyki ( np rtg jamy brzusznej). Jeśli ponowne badanie moczu potwierdzi erytrocyty, to pewnie lekarz będzie dalej szukał. Skoro nie możesz żurawiny, to jest jeszcze taki lek Rowatinex. Jest też specjalna dieta przy kamicy, może zapobiegawczo się zorientujesz. Podstawą jest jednak duża ilość płynów

Odnośnik do komentarza

Lekarz mówił o żurawinie,żeby zakwaszać drogi moczowe ,ale Ty nie masz problemu z bakteryjnym zapaleniem pęcherza,tak ,że tej żurawiny nie musisz jeść,ale probiotyk dopochwowy powinnaś stosować ze względu na ubogą florę bakteryjną.
Co do usg to dokładnie też wszystkiego nie widać ,dlatego powinnaś mieć wykonaną urografię,
po tym co teraz napisałaś też uważam,że ten ból od nerki może promieniować do biodra.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Aga 37lat

Proszę o informacje na temat wyników badań moczu... Dobre czy raczej coś się dzieje? 

Barwa c.żółta 

Przejrzystość lekko mętny 

pH 5,0 

Ciężar właściwy 1,020 g/ml

Białko Glukoza bilirubina ujemna 

Urobilinogen w normie 

Ciała ketonowe 150mg/dl

Azotyny ujemne 

Leukocyty 25leuk.ql

Erytocyty 10eryt./ql

Nabłonki płaskie dość liczne 

Leukocyty 5-10 wpw 

Erytrocyty częściowo wyługowane 2-5 wpw 

Pasma śluzu dość liczne 

Bakterie dość liczne 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Aga 37lat
16 godzin temu, ygerlach napisał:

Wyniki wskazują na stan zapalny. Krwinek być nie powinno, a wyługowanie sugeruje zaburzenia w górnych drogach moczowych. Czy masz jakieś dolegliwości?

Co jakiś czas mam atak bólowy, czyli podbrzusze promieniuje do krzyża i krocza...wrżenie jakbym miała rodzić takie bóle parte jakby, pomaga gorąca kąpiel i poduszka elektryczna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...